I preferuari i Goodison Park, Leon Osman, e ka quajtur Carlo Ancelotti menaxherin më të mirë të Evertonit që nga largimi i David Moyes, ndërsa italiani afrohet në një vjetorin e emërimit të tij.

Toffees janë të pestët pas një fitore ndaj Leicester me fluturim të lartë të Mërkurën, një pikë larg një vendi të Ligës së Kampionëve. Ka qenë një fillim i shpejtë i drejtuar nga një Dominic Calvert-Lewin i përmirësuar dhe një mori shtesë në mesfushë.

Duke folur me 90 minuta përmes eToro, e para Everton (dhe, shkurtimisht, Carlisle) njeriu tha për menaxherin tre herë fitues të Ligës së Kampionëve: “Ai e di saktësisht se si t’i bëjë njerëzit të luajnë sa më mirë për të, dhe për ekipin. Taktikisht ai është shumë i mirë, duke ngulitur bindjet dhe mënyrën e tij të të luajturit nga e drejta kur hyri rreth Krishtlindjeve në 2019.

Everton v Chelsea - Premier League
Tifozët e Everton u kthyen në Goodison këtë muaj | Alex Livesey – Danehouse / Getty Images

“Ai kishte kohë për të punuar me ekipin pa gjetur mjaft personel për secilën pozitë, dhe blerjet në verë ishin fantastike. Me Allan, Doucoure dhe James që po vinin në pjesën e mesme të fushës, ju menduat nëse do të duhej pak kohë për t’i bërë ata të gelled, por ata janë futbollistë inteligjentë dhe i marrin gjërat shumë shpejt. “

Ai vazhdoi: “Kur shikoni se çfarë ka fituar në karrierën e tij, fitoret e Ligës së Kampionëve, titujt e kampionatit, mendoj se duhet të thoni po, dhe jam i sigurt që Evertonians do të dëshironin të shihnin një pjesë të këtij suksesi në Goodison.”

Osman gjithashtu foli për një sondazh të fundit nga eToro i cili tregoi se rreth 75% e tifozëve të futbollit në Mbretërinë e Bashkuar kanë pasur kënaqësinë e tyre të futbollit të ndikuar negativisht nga bllokimet e këtij viti COVID-19.

Më shumë se gjysma e tifozëve të anketuar thanë se shpërqendrimet e shtuara të shikimit të lojërave në shtëpi e bën më të vështirë përqendrimin në lojëra, me Osmanin që pranon: “Janë fëmijë që vrapojnë rreth këmbëve tuaja, bie zilja e derës, njerëzit thjesht kanë nevojë për gjëra që bëjnë në shtëpi. Shikimi i TV në shtëpi sjell shpërqendrimet e tij, por ne të gjithë ende duam të shikojmë futbollin! “

John Stones, Leon Osman
Osman ishte një këmbëngulës i Evertonit për pjesën më të madhe të karrierës së tij | Laurence Griffiths / Getty Images

Me deri në 2,000 tifozë që u kthyen në terrene në zonat e Tier 2 këtë muaj, ai shtoi: “Ishte shumë mirë për t’u parë, por ishte edhe më mirë të dëgjohej. Unë mendoj se i befasoi disa njerëz se sa zhurmë mund të bëjnë 2,000 tifozë në stadiumet në të gjithë vendin që mund të mbajnë 60,000 ose më shumë. Ka qenë e shkëlqyeshme, shpresojmë se është hapi i parë për të rikthyer gjithnjë e më shumë njerëz, ne vetëm duhet të sigurohemi që ta bëjmë atë në një mënyrë të sigurt “.

Tifozët e Everton mund të shikojnë klubin e tyre duke luajtur lojëra në shtëpi larg Goodison Park në dy vjet kur hapet stadiumi i propozuar Bramley-Moore Dock, dhe Osman mbështeti klubin – dhe, ç’është më e rëndësishmja, mbështetësit e tyre – për të bërë një sukses masiv të lëvizjes .

“Everton dhe Goodison Park kanë qëndruar së bashku për aq kohë sa mundën,” tha ai. “Shtë një nga stadiumet më të mira që kam luajtur në të, është me të vërtetë madhështor dhe unik. Historicshtë historike, duke pritur lojëra të mëdha në Kupën e Botës në 1966, dhe është një stadium i shkëlqyeshëm, por nuk ka asnjë mundësi për rizhvillim. Mënyra sesi po shkon futbolli, të gjithë duhet të rindërtojnë stadiumet. Everton është në një pikë ku duhet të gjejmë një vend ku mund të ndodhë, një stadium të ri.

Everton v Leeds United - Premier League
Goodison Park ka pritur më shumë lojëra të fluturimit më të lartë se çdo terren tjetër | Pishinë / Getty Images

“Ka qenë e vështirë për Arsenalin të transferohej në një stadium të ri, por nuk mendoj se ata duke u larguar nga suksesi ishin domosdoshmërisht në stadium. West Ham e ka pasur të vështirë gjithashtu, por Tottenham Hotspur ka një stadium krejtësisht të ri dhe ata po bëjnë mirë, Man City nuk dukej të kishte problem as kur u zhvendos. It’sshtë një mundësi që Everton duhet të shfrytëzojë dhe me tifozët që ata kanë mendoj se nuk do të kenë aspak probleme. ”

Leon Osman ishte duke folur si pjesë e fushatës së eToro “Dy gjëra në të njëjtën kohë”. Me eToro’s CopyTrader ju mund të kopjoni investitorë me performancë të lartë, kështu që kur ata bëjnë një tregti, ju bëni të njëjtën tregti automatikisht. Do të thotë që ju mund të bëni dy gjëra në të njëjtën kohë, duke investuar ndërsa vazhdoni me jetën tuaj të përditshme.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu