Tai policia uruguajane dhe roja bregdetare po kërkojnë ish Villarreal dhe Racing Santander lojtar Franco Acosta pasi ai u zhduk të shtunën pasdite ndërsa po përpiqej të kalonte një lumë në zonën e Canelones.

Sipas autoriteteve, 25-vjeçari po kalonte lumin me vëllain e tij, i cili i lajmëroi ata për incidentin.

Qendra Koordinuese për Kërkim dhe Shpëtim në Det aktivizoi protokollin e saj dhe vendosi personelin në zonë së bashku me trupat nga Prefektura e Canelones dhe Komanda e Këmbësorisë Detare.

Marina Uruguajane tha në një deklaratë se ata po kërkojnë për lojtarin e ri pasi u alarmuan në 17:30 CET.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu