Ish sulmuesi i Real Madrid, Jese Rodriguez ka shtuar karburant në zjarr për dëshirën e Kylian Mbappe për të shkëmbyer Parc des Princes për Santiago Bernabeu në një të ardhme të afërt.

Pasi u largua nga Paris Saint-Germain në fund të vitit të kaluar, Jese kohët e fundit nënshkroi për Las Palmas. Kur tema e Mbappe u shfaq gjatë një interviste, e para Stoke City njeriu nuk ishte i turpshëm për të diskutuar ambiciet afatgjata të shokut të tij të vjetër.

Xhesi zbuloi, përmes El Partidazo de COPE: “Mbappe me të vërtetë dëshiron të shkojë në Madrid. [He] filloi të [watch] Madrid kur ishte 16 vjeç, Cristiano [Ronaldo] ishte idhulli i tij.

TRAJNIMI I FBL-QAT-FRA-PSG
Jese dhe Mbappe luajtën së bashku në PSG | KARIM JAAFAR / Getty Images

“Ai dashuron [Real] Madridi dhe jam i sigurt se ai do të luajë atje një ditë ”.

Mbappe nënshkroi për PSG nga Monaco fillimisht në huazim para se të paguhej një tarifë transferimi prej më shumë se 150 milion £ për të siguruar shërbimet e tij.

Marrëveshja aktuale e fituesit të Kupës së Botës me ekipin e Mauricio Pochettino do të skadojë në qershor 2022 dhe ka pasur shumë spekulime rreth lëvizjes së tij të ardhshme, me të dy Real Madrid dhe Liverpool të lidhur fort.

Javën e kaluar, Kampionët e Premier League u emëruan si pretendentë seriozë për super yllin, ndërsa Real Madrid gjithashtu pritet të ofrojë këtë verë nëse ata mund t’i gjejnë fondet mes krizës ekonomike.

FBL-FRA-LIGUE-LORIENT-PSG
E ardhmja e Mbappe është në ajër | DAMIEN MEYER / Getty Images

Ndërsa PSG është padyshim i dëshpëruar për të mbajtur një nga pasuritë e tyre kryesore, ka spekulime në rritje që ai mund të shitet këtë verë nëse nuk mund të bihet dakord për një zgjatje të kontratës.

Mbappe ka shënuar 107 gola mbresëlënës dhe ka siguruar 59 asistime në vetëm 149 paraqitje deri më tani për punëdhënësit e tij aktualë dhe si rezultat, ai konsiderohet gjerësisht si një nga lojtarët më të mirë në botë me 90 minuta duke e emëruar atë në mesin e pesë sulmuesve më të mirë në botë në Vitet 2020 Mirësevini në Klasën Botërore seri

Një lëvizje në La Liga dhe Los Blancos posaçërisht ndihet si fat për 22-vjeçarin, i cili kurrë nuk është shmangur nga ndarja e admirimit të tij për kampionët spanjollë në media. Ai gjithashtu ka folur me shkëlqim në të kaluarën për shefin aktual të klubit Zinedine Zidane.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu