Rene Meulensteen ka pohuar që Manchester United varet shumë nga Bruno Fernandes, por mendon se klubi ka dy yje të aftë për të mbushur çizmet e tij nëse ai do të dëmtohet ndonjëherë.

Ylli i Portugalisë u bashkua me United në një Marrëveshje 46.6 milion £ 11 muaj më parë dhe ka provuar një sukses të jashtëzakonshëm. Që nga ardhja e tij në Old Trafford, Fernandes ka qenë i përfshirë në 52% të golave ​​të klubit. Rëndësia e tij u ilustrua me një gol dhe një asistim në Barazimi i së Shtunës 2-2 në Leicester.

E tillë ka qenë rëndësia e Fernandes asaj legjende të klubit Paul Scholes ka mbetur në frikë nga shkëlqimi i tij.

Tani Meulensteen, i cili ka punuar si Nr 2 gjatë kohës kur Sir Alex Ferguson ishte në krye, pranon që United mbështetet shumë te Fernandes.

Me ndeshjet që vijnë të trasha dhe të shpejta në këtë kohë të vitit, lojtarët shpesh janë të prekshëm nga dëmtimet e lidhura me muskujt. Ndërsa Meulensteen shpreson që kjo të mos i ndodhë Fernandes, ai ka ilustruar rëndësinë e tij për anën e tyre.

“Unë mendoj se United mund të ketë vetëm një urim të Vitit të Ri dhe kjo është që Fernandes të mos lëndohet ose pezullohet,” i tha Meulensteen Stadiumi Astro.

“Energjia e tij është e pabesueshme. Shikoni përsëri këtë gol – është absolutisht fantastike. Koha e vrapimit dhe e topit nga Edinson Cavani është fantastike.

“Sapo Fernandes merr topin, lojtarët e Marcus Rashford janë në rrugën e tyre. Fernandes është pikërisht kaq, aq i rëndësishëm për United. Ai u jep atyre ritëm, ai është fitues, është një lider, krijon asistime dhe shënon gola ”.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Van de Beek dhe Pogba në rezervë

Donny van de Beek

United ka shumë mundësi në dispozicion këtë sezon dhe Meulensteen ka emëruar dy burra që mund të shkelin këpucët e tij nëse është e nevojshme.

“Ata kanë lojtarë të tjerë që mund të shkojnë në atë pozicion si [Paul] Pogba ose Donny van de Beek por ata nuk kanë të njëjtin ndikim si ai, ”pranoi Meulensteen. “Jam shumë i impresionuar nga nivelet e tij të energjisë. Ai nuk ka frikë të punojë shumë. Ai gjithmonë përpiqet të lëndojë kundërshtarin me një pasim pas, nuk ka frikë të gjuajë nga distanca.

“Shtë një lojtar tek i cili United mbështetet shumë. Jam i sigurt që nëse ai nuk do të ishte aty, kjo do të kishte një efekt në formën e United ”.

LEXO MË SHUMË: Njeriu nga Utd tha që ai përballet me sëpatë Solskjaer pas hutimit të përmbysjes në formë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu