Portieri i ATK Mohun Bagan ka fletët më të pastra dhe përqindjen më të mirë të ruajtjes në kampionat …

ATK Mohun BaganArindam Bhattacharya ka mbajtur gjashtë fletë pastrimi, të paktën dy më shumë se çdo portier në vazhdim Superliga indiane (ISL) në fund të vitit 2020.

Ai mund të ketë realizuar tre mbrojtje më pak sesa Rehenesh TP (27) nga i njëjti numër lojërash (8). Por Rehenesh është përballur me katër goditje më shumë (76) sesa Arindam që do të thotë që portieri i ATKMB zotëron një përqindje më të mirë të ruajtjes (88.88%) sesa homologu i tij Jamshedpur (81,81%).

ATKMB ka shënuar numrin më të vogël të golave ​​(3) së bashku Qyteti Mumbai. Sidoqoftë, mesatarja e kujdestarit të Mumbai, Amrinder Singh, prej 0.43 golash të pësuar për ndeshje është më e lartë se ajo e Arindam, i cili ka pësuar 0.38 gola për ndeshje, për shkak të një paraqitje shtesë në barazimin pa gola kundër Chennaiyin. Në atë lojë, Arindam bëri një shfaqje të shkëlqyeshme.

Ish kampioni i ISL me ATK para se klubi të bashkohej me Mohun Bagan bëri disa pritje duke përfshirë mohimin e Rafael Crivellaro në një situatë një për një në fillim dhe majën e gishtit për të mbajtur larg Lallianzuala Chhangte, Reagan Singh dhe Memo.

Arindam Bhattacharya, Chennaiyin vs ATK Mohun Bagan

Arindam nuk ishte i shqetësuar në fitoren 1-0 ndaj Bengaluru dhe bëri aq sa nuk duhej të dilte FC Goasulmi pjellor në një ndeshje ata fituan 1-0.

Në fakt, një nga golat që pësoi 31-vjeçari ishte nga pika e bardhë e penalltisë pasi Joao Victor gjeti një rrugëkalim për Arindam në atë që ishte qëllimi i vetëm i Hyderabad në shenjë në barazimin 1-1. Edhe në humbjen 2-1 nga Jamshedpur ku Nerijus Valskis shënoi dy goditje me kokë, nuk mund të bënte shumë Arindam për to.

I mëparshmi Vëllezërit Churchill portieri e filloi sezonin me tre hapa të pastër kundër Kerala Blasters, Bengali Lindor dhe Odisha ku shfaqi një palë duar të sigurta sa herë që thirret në veprim.

Arindam e njeh Antonio Habas nga koha e tij në FC Pune City dhe tani është kthyer në njeriun e besuar të menaxherit.

Ndërsa sulmuesit zakonisht zënë vëmendjen e vëmendjes për shfaqjet e tyre të plota, portierë si Arindam Bhattacharya gjithashtu meritojnë disa përgëzime.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu