Klubi me qendër në Bhubaneswar ka kërkuar falje për komentet fatkeqe të trajnerit të tyre …

Odisha FC është ndarë me trajnerin kryesor Stuart Baxter pasi trajneri britanik përdori një analogji fyese të përdhunimit për të treguar zhgënjimin e tij për vendimin e dobët referues gjatë ndeshjes së tyre të Super League Indian (ISL) kundër Jamshedpur të hënën.

Klubi ishte i shpejtë për të lëshuar një deklaratë zyrtare faljeje ku ata thanë, “Klubi është i tmerruar nga komentet e bëra nga Head Coach, Stuart Baxter gjatë intervistës pas ndeshjes sot. Completelyshtë plotësisht e papranueshme, pavarësisht nga konteksti dhe nuk pasqyron vlerat. të klubit. Ne, në Odisha FC, kërkojmë falje pa rezerva dhe menaxhmenti i klubit do ta trajtojë këtë çështje brenda vendit. ‘

Të hënën, Odisha iu nënshtrua humbjes së tyre të tetë të sezonit, ndërsa ata ranë 0-1 kundër Jamshedpur FC. Goli i pjesës së parë të Mobashir Rahman ndau të dy ekipet.

Kalinga Warriors kanë pasur një makth të një fushate këtë sezon. Ata kanë fituar vetëm një ndeshje në 14 ndeshje deri më tani dhe kanë arritur të mbledhin vetëm tetë pikë dhe janë vendosur në pozicionin e fundit në tryezën e kampionatit.

Odisha ka gjashtë ndeshje të tjera për të shkuar këtë sezon dhe ata do të përballen në radhë të dytë ATK Mohun Bagan në 6 shkurt.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu