Sulmuesi dha shfaqje tërheqëse për Toffees për të ndihmuar skuadrën e tij të sigurojë fitoren ndaj Foxes

Everton menaxheri Carlo Ancelotti beson se Alex Iwobi po tregon besim pas formës së tij mbresëlënëse.

Nigeria ndërkombëtar siguroi një asist ndërsa Toffees siguroi fitoren Leicester City në ndeshjen e së Mërkurës në Premier League.

24-vjeçari gjithashtu ka marrë pjesë në një rol mbrojtës krahu për veshjen Goodison Park pasi disa nga lojtarët e tyre pësuan dëmtime.

Kontributi i Super Eagles përpara siguroi pozicionin e pestë aktual të Toffees në tryezën e Premier League.

Ancelotti ka vlerësuar ish-yllin e Arsenalit dhe beson se ai po rigjen besimin e tij me paraqitjen e tij kundër Foxes.

“Hisshtë e tija [Iwobi’s] momenti me i mire qe kur kam ardhur [at Everton], “I tha Ancelotti Uebfaqja e Everton.

“Ai po tregon besim, është me të vërtetë i mirë në situata një-kundër-një dhe po punon shumë. Çelësi është të punosh shumë – ekipi po punon shumë.

“Unë u thashë lojtarëve që ne duhet të jemi të kënaqur, por duhet të punojmë dhe duhet të përmirësohemi”.

Iwobi është paraqitur në më shumë se katër ndeshje që kur u largua nga klubi i tij i djalërisë Arsenal për jetën në Goodison Park.

Sulmuesi i gjithanshëm ka shënuar një gol dhe ka dhënë tre asistime në 14 paraqitje për Everton në fushatën aktuale.

Iwobi do të shpresojë të vazhdojë formën e tij të gjetur së fundmi kur Everton të marrë ish-klubin e tij Arsenal në ndeshjen e Premier League të Shtunën.

Sulmuesi mbetet një anëtar kryesor i Super Eagles dhe ka marrë pjesë në 44 ndeshje për tre herë kampionët e Afrikës.

Iwobi është pjesë e ekipit të Nigerisë që synon të kualifikohet për 2022 Kupa e Kombeve të AfrikësKamerun. Sulmuesi do të vazhdojë shfaqjet e tij të shkëlqyera si për klubin ashtu edhe për vendin në sezonin 2020-21.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu