I riu i talentuar Jamal Musiala dhe klubi i tij Bayern Munich mbeten të bllokuar në bisedimet mbi një marrëveshje të re, duke hapur dyert për një lëvizje të mundshme të Premier League verën e ardhshme.

Musiala po shijon një fushatë të fortë, duke thyer rekordet e Bayern për lojtarin dhe golashënuesin më të ri të Bundesligës tashmë këtë sezon. Në përgjithësi, 17-vjeçari ka bërë 18 paraqitje në të gjitha garat këtë term, duke shënuar në tre raste.

Jamal Musiala
Musiala bëhet golashënuesi më i ri i Bayern kur ai shënoi në 8-0, ditën e hapjes së shembjes së Schalke | Alexander Hassenstein / Getty Images

Ai aktualisht është në një kontratë për të rinjtë në Allianz Arena, e cila skadon në verën e vitit 2022 dhe bisedimet për zgjatjen e qëndrimit të tij me Die Roten nuk kanë qenë ende të suksesshme. Sipas Qëllimi, Musiala dëshiron 100,000 £ në javë, një shifër që, ndoshta e kuptueshme, Bayern nuk janë përputhur ende gjatë negociatave.

Me situatën gjëmuese, Liverpool, Manchester United dhe Manchester City thuhet se të gjithë monitorojnë nga afër gjërat. Lindur në Stuttgart, Musiala kaloi pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij në Angli dhe ishte me libra në Chelsea para se të këputet nga Bundesliga kampionë në 2019, pavarësisht se Blutë ofruan marrëveshjen e tyre më fitimprurëse të bursave ndonjëherë në një përpjekje për ta bërë atë të qëndrojë.

I kualifikuar për të përfaqësuar të dy Anglinë dhe Gjermaninë, Musiala tashmë është kapur nga Tre Luanët në nivele të shumta të të rinjve, së fundmi duke bërë debutimin e tij për nën-21. Një thirrje për të moshuarit nuk duhet të jetë larg pasi ai ka kapur seriozisht vëmendjen për Bayern këtë sezon.

Duke bërë debutimin e ekipit të parë në fushatën e tij të fundit, ai e ka shtyrë këtë afat, duke fituar dy startime dhe gjithashtu duke i dhënë një varg paraqitjesh zëvendësuese nga Hansi Flick. Musiala madje u paraqit tre herë në Liga e Kampioneve, duke filluar në mesfushën qendrore gjatë barazimit 1-1 të skuadrës së tij ndaj La Liga udhëheqësit Atletico Madrid në dhjetor.

I riu tashmë ka treguar shkathtësi, duke shfaqur si anësor, numrin dhjetë dhe sulmues, si dhe në mesfushë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu