Jamal Musiala i ka dhënë fund spekulimeve mbi të ardhmen e tij në Bayern Munich duke nënshkruar një kontratë të re afatgjatë me kampionët e Evropës.

Kjo vjen pasi 18-vjeçari angazhoi të ardhmen e tij ndërkombëtare në Gjermani, duke i dhënë fund një lufte një vjeçare midis FA të Gjermanisë dhe Anglisë të cilët secili donte ta kapte atë në nivelin e lartë.

Contractshtë kontrata e parë profesionale e adoleshentit të lindur në Stuttgart, dhe zgjat deri në 2026.

Bayern tha drejtori sportiv Hasan Salihamidzic: “Ne jemi shumë të lumtur që Jamal ka vendosur të nënshkruajë kontratën e tij të parë profesionale në FC Bayern mbi një bazë afatgjatë.

“Kjo ka qenë një përpjekje e përbashkët. Para se Jamal të vinte në FC Bayern në verën e 2019, ne ishim në gjendje dhe ishim në gjendje ta bindnim atë dhe familjen e tij për projektin tonë. Unë jam shumë i kënaqur që sistemi ynë i gjetjes së lojtarëve të talentuar, zhvillimit të tyre dhe më pas integrimi i tyre në ekipin e parë po jep fryte.

“Skautari ynë kryesor Marco Neppe ka luajtur një rol të rëndësishëm këtu. Tani të gjithë duhet të sigurohemi që Jamal të vazhdojë të ushqehet dhe sfidohet. Jam i sigurt se ai do t’i sjellë shumë gëzim FC Bayern.”

Musiala u bashkua me akademinë e Bayern nga Chelsea në 2019 dhe është zhvilluar shpejt në një nga talentet më emocionuese në Bundesliga. Bayern ka vazhduar të dominojë për pjesën më të madhe, dhe ai ka qenë gjithmonë i pranishëm në skuadrat e Hansi Flick – duke kontribuar katër gola gjatë rrugës.

Ai tha: “Unë jam vërtet i kënaqur që kam nënshkruar kontratën time të parë profesionale në FC Bayern. Thjesht ndihem shumë mirë në klub dhe në ekip, po luaj me lojtarët më të mirë në botë dhe mund të mësoj prej tyre çdo ditë në stërvitje.

“Hansi Flick, Hasan Salihamidzic dhe Marco Neppe së bashku me të gjithë klubin kanë besuar në mua dhe më kanë dhënë mundësinë shumë herët.

“Unë thjesht dua të shpërblej atë besim me paraqitje të mira, të vazhdoj të bëhem më i mirë dhe të fitoj shumë më shumë tituj me FC Bayern. Qëllimi im është të bëhem një lojtar i rëndësishëm për këtë klub.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu