Mrekullia e mrekullueshme e Bayern Munchen Jamal Musiala është vendosur të refuzojë mundësinë për të luajtur për Anglinë dhe të angazhojë të ardhmen e tij ndërkombëtare në Gjermani muajin tjetër.

17-vjeçari është i lindur në Gjermani, por pasi ishte arsimuar në Angli ai ka të drejtë për Tre Luanët. Ai gjithashtu kualifikohet për Nigeri përmes babait të tij.

Musiala po shijon një vit të shkëlqyer, duke bërë mbi 20 paraqitje për Vdes Roten deri më tani. Kjo vjen pasi ai u bë lojtari më i ri i Bayern ndonjëherë në qershor, ndërsa ai është gjithashtu golashënuesi më i ri i klubit, duke hapur llogarinë e tij gjatë fitores 8-0 të skuadrës së tij ndaj Schalke në ditën e hapjes së sezonit.

Forma e tij e hollë ka çuar në një tërheqje lufte mbi besnikërinë e tij ndërkombëtare. me Daily Mail duke raportuar se i riu më në fund ka zgjedhur të luajë për Gjermaninë. Musiala pritet të pranojë një thirrje nga Die Mannschaft për tre ndeshjet e tyre kualifikuese të Kupës së Botës të planifikuar për në fund të Marsit.

Kjo pavarësisht se personi i gjerë zgjedh të përfaqësojë Anglinë në nivelin e të rinjve. Kohët e fundit, ai ra në sy në debutimin e tij në Angli Under-21, me Gareth Southgate të etur për ta shpërblyer atë me një hark të moshuar këtë herë.

Sidoqoftë, Musiala ka luajtur gjithashtu për ekipin e Gjermanisë Under-16 dhe ai mund të bëjë debutimin e tij për të moshuarit kur skuadra e Joachim Low do të marrë Islandën më 25 Mars.

Nuk është vetëm në nivelin ndërkombëtar që skuadrat po garojnë për shërbimet e Musiala. Liverpool, Manchester United dhe një mori klubesh të tjerë të lartë janë të interesuar të gjithë për lojtarin, marrëveshja aktuale e të cilit pritet të skadojë në fund të sezonit të ardhshëm.

Sipas raportet megjithatë, Bayern do t’i japë fund spekulimeve për të ardhmen e tij së shpejti duke njoftuar se ai ka nënshkruar një kontratë të re 100,000 £ në javë që do të fillojë kur të mbushë 18 vjeç.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu