FIFA ka lëshuar listën e tyre të shkurtër për Ekipin e Vitit të UT, me një mori lojtarësh më të mirë në botë që garojnë për një vend në XI finale.

Dhe pjesa më e mirë është që ju mund të thoni fjalën tuaj në atë që mendoni se duhet të përfshihet në skuadër. Por mos e humbni kohën duke kërkuar secilën kategori ndërsa kërkoni pa qëllim lojtarët tuaj të preferuar – ne kemi listën e çdo lojtari në secilën kategori për ju këtu.

Prandaj, kënaquni ndërsa ju ofrojmë një përmbledhje të të gjithë të nominuarve për Skuadrën e FIFA UT të Vitit.

Alisson Becker
Alisson i Liverpool është nominuar | Robin Jones / Getty Images

Vetëm shtatë gjuajtës janë emëruar në listën e ngushtë për pozicionin e portierit në Ekipin e Vitit, por ata janë një bandë mjaft e mirë, jemi të sigurt që do të pajtoheni.

Kampion evropian Manuel Neuer bën prerjen (padyshim) ndërsa Premier League Dyshja Alisson dhe Ederson janë emëruar gjithashtu midis të nominuarve, me portierin e Real Madrid dhe ish-njeriun e Chelsea Thibaut Courtois gjithashtu një mundësi.

Të nominuarit e portierit:

Alisson
Thibaut Courtois
Ederson
Lukáš Hrádecký
Steve Mandanda
Keylor Navas
Manuel Neuer

Virgil van Dijk është emëruar në mbrojtje
Virgil van Dijk është emëruar në mbrojtje | Marc Atkins / Getty Images

Jo më pak se tre mbrojtës të Liverpool janë emëruar në kategorinë e mbrojtësit, me Virgil van Dijk të bashkuar me shokët e ekipit Andy Robertson dhe Trent Alexander-Arnold.

Sergio Ramos gjithashtu bën prerjen edhe pse nuk ka vend për kolegun e tij të Real Madridit, Raphael Varane, ndërsa është i mrekullueshëm 20-vjeçari i Bayern Munchen Alphonso Davies.

Emrat e mbrojtësit:

Francesco Acerbi
Trent Alexander-Arnold
Jordan Amavi
Angelino
Alphonso Davies
Stefan de Vrij
Matthias Ginter
Theo Hernandez
Mats Hummels
Jezus Navas
Jordi Alba
Presnel Kimpembe
Aymeric Laporte
Marquinhos
Andy Robertson
Sergio Ramos
Thiago Silva
Virgil van Dijk

Bruno Fernandes
Për çudi, Bruno Fernandes është nominuar | Shaun Botterill / Getty Images

Kjo me siguri duhet të jetë një nga kategoritë më të vështira për të bërë një zgjedhje. Si filloni të vendosni se kush është më i miri nga të tjerët si Bruno Fernandes, Kevin De Bruyne dhe Thiago?

Kategoria e mesfushës është e mbushur me emra të yjeve, me Joshua Kimmich, fituesin e Çmimit Puskas Son Heung-min dhe maestro të mesfushës së Real Madrid Toni Kroos të gjithë në garë.

Fat i mirë duke zgjedhur zgjedhjet tuaja përfundimtare nga këto pjesë.

Të nominuarit në mesfushë:

Houssem Aouar
Bruno Fernandes
Kevin De Bruyne
Nabil Fekir
Papu Gomez
Robin Gosens
Raphaël Guerreiro
Jordan Henderson
Joshua Kimmich
Mateo Kovacic
Toni Kroos
Luis Alberto
Mikel Merino
Dani Parejo
Renato Sanches
Marsel Sabitzer
Djali Heung-min
Lars Stindl
Thiago

Paris Saint-Germain v FC Lorient - Ligue 1
Mbappe është nominuar në kategorinë përpara | Xavier Laine / Getty Images

Tani kjo është pjesa vërtet argëtuese.

Le të jemi të sinqertë, ne mund të kënaqemi me gëzimet e mesfushorëve dhe mbrojtësve gjithçka që na pëlqen, por sulmuesit janë ato që na interesojnë vërtet.

Nuk është befasi për të parë Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi përsëri duke luftuar për një vend në XI, ndërsa Neymar dhe Kylian Mbappe nuk janë opsione të këqija për të pasur asnjërën, dhe asnjë listë përpara nuk do të ishte e plotë pa Robert Lewandowski.

Dhe nëse asnjë nga sa më sipër nuk ju pëlqen, ju mund të votoni edhe për ish-sulmuesin e Stoke dhe Newcastle Joselu ….

Të nominuarit përpara:

Andre Silva
Wissam Ben Yedder
Karim Benzema
Francesco Caputo
Cristiano Ronaldo
Angel Di Maria
Paulo Dybala
Jack Grealish
Erling Haaland
Ciro Immobile
Danny Ings
Lorenzo Insigne
Joao Felix
Joselu
Harry Kane
Andrej Kramarić
Robert Lewandowski
Romelu Lukaku
Sadio Mane
Kylian Mbappe
Lionel Messi
Neymar
Mohamed Salah
Raheem Sterling
Luis Suarez
Jamie Vardy

Ju mund ta paraqisni votën tuaj duke klikuar ketu.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu