Ish-lojtari i Gjermanisë nuk ka luajtur për Gunners që nga marsi pasi qëndrimi i tij në veri të Londrës po i afrohet fundit

Legjenda e Arsenalit, Liam Brady ka vënë në shënjestër Mesut Ozil, duke pretenduar të parin Gjermania ndërkombëtar nuk është “një djalë i mirë në dhomën e zhveshjes” si dhe “nuk është një djalë i mirë në fushë”.

Ozil duket se nuk ka të ardhme në Arsenal, pasi ai nuk është paraqitur për klubin që nga marsi dhe nuk është pjesë e skuadrës Premier League të trajnerit Mikel Arteta.

Ngjyrosja e marrëdhënies është zhgënjyese për të gjithë të interesuarit me klubin, pasi Ozil është një nga lojtarët më të talentuar në lojë kur është në këngë.

Me Topçinjtë duke luftuar për formën, shumë përqendrim ka qenë tek Arteta dhe trajtimi i tij i skuadrës.

Arsenali ka thirrur për llojin e krijimtarisë që Ozil mund të prodhojë, por Brady mendon se trajneri kishte të drejtë ta shkurtonte atë.

“Unë nuk e fajësoj Artetën mbi Ozilin,” Brady, i cili fitoi fitoren Kupa FA me Arsenalin në 1979, bëri 307 paraqitje për klubin dhe u emërua lojtari i tyre i tetë më i madh në historinë e tyre, tha për Keys dhe podcast Grey. “Ai i dha Ozil shumë shanse dhe ai interpretoi për disa muaj.

“Ozil u kthye përsëri në tip.

“Ai nuk është një djalë i mirë në dhomën e zhveshjes; ai nuk është një djalë i mirë në fushë.

“Unë nuk kam asnjë problem me Mikel që e bombardon atë.”

Tha Arteta në një konference per shtyp të enjten se do të ketë largime nga klubi në janar.

Miku i ngushtë i Ozil Sead Kolasinac tashmë është larguar nga klubi, duke u bashkuar Bundesliga anësore Schalke në kredi, dhe ka të ngjarë të ketë largime të mëtejshme.

Nëse Ozil drejtohet për në kullota të reja në janar, ka të ngjarë të varet nëse lojtari mund të bindet të ndërpresë pagën.

Ai nënshkroi një marrëveshje të raportuar të jetë me vlerë 350,000 në javë në janar të 2018 dhe që zgjat deri në verën e 2021.

Nëse Ozil nuk mund të bindet të lëvizë përpara në janar, ai pothuajse me siguri do të largohet nga Emirates Stadium në një transferim falas në verë.

Arteta do të shpresojë që fokusi të përqëndrohet në formën e skuadrës së tij në gjysmën e dytë të sezonit. Ata e mbyllën vitin 2020 me fitore mbrapa mbrapa Chelsea dhe Brighton dhe nis 2021 me një udhëtim në West Brom.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu