Jonas Hofmann i Borussia Monchengladbach ka thënë se disa klube mund të kenë ‘treguar interes’ për të, mes raporteve që lidhin mesfushorin me Chelsea.

28-vjeçarja ka qenë diçka si një lulëzim i vonë. Duke filluar karrierën e tij të moshuar në Borussia Dortmund – ku ai punoi nën shefin aktual të Blues Thomas Tuchel – ai u përpoq të depërtonte në ekipin e parë dhe më në fund u shit në Gladbach në 2016.

Pas disa sezonesh të forta, ai po shijon fushatën e tij më të mirë ndonjëherë këtë herë, duke shënuar pesë gola dhe duke bërë nëntë asistime në 17 Bundesliga ndeshjet e deritanishme. Ai gjithashtu ka paraqitur katër herë në Liga e Kampioneve.

Roman Burki, Jonas Hofmann
Hofmann paraqitur ndërsa Gladbach u nokautua në DFB Pokal nga ish-klubi Dortmund kohët e fundit | Lars Baron / Getty Images

Pasi raportet e lidhën atë me një ribashkim me Tuchel në Londrën perëndimore, Hofmann u pyet rreth mundësisë që ai të largohej nga Die Folen në verë.

“Në thelb, unë ndihem mirë me Borussia, gjithmonë e kam theksuar atë,” i tha Ruhr Nachrichten, përmes Dëshmitari i Sportit.

“Mund të ndodhë që një ose klubi tjetër të ketë shprehur interesin e tij. Sidoqoftë, për mua, fokusi absolut është të kem një sezon të suksesshëm me Borussia dhe t’i përkushtohem plotësisht suksesit. Vendos situatën time personale nën të.”

Më vonë, në të njëjtën intervistë, ai u pyet drejtpërdrejt për mundësinë e anëtarësimit të tij Chelsea, të cilit ai u përgjigj: “Unë mendoj se është e qartë që klubet e tjera do t’ju vërejnë nëse performoni mirë. Prandaj, është e mundur që njëri ose tjetri të ketë kërkuar tashmë.”

Hofmann ishte lidhur më parë me një lëvizje e madhe parash te Tottenham përsëri në janar 2019, vetëm për të që të nënshkruajë kushte të reja me Gladbach së shpejti. Kontrata e tij nuk është caktuar të skadojë deri në vitin 2023 por për shkak të moshës së tij të avancuar, ai mund t’i kushtojë çdo klubi të interesuar deri në 14 milion £.

Largimi i tij mund të jetë një nga shumë në Gladback këtë verë. Menaxheri Marco Rose tashmë ka rënë dakord të marrë përsipër Dortmund sezonin e ardhshëm, ndërsa disa lojtarë të tjerë, përfshirë Marcus Thuram dhe Denis Zakaria, janë lidhur me largime nga klubi

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu