Reprezentuesi italian ka gozhduar një rol të rregullt nën taktikun gjerman, me një ngritje të mirëpritur në formë të shijuar në Stamford Bridge

Jorginho ishte duke shkaktuar bisedime transferimi në Chelsea gjatë verës së vitit 2020, por mesfushori ndërkombëtar i Italisë pretendon të jetë “shumë i lumtur” duke bërë pjesë e Blues me pamjen e re të Thomas Tuchel.

Një tjetër ndryshim menaxherial në Stamford Bridge u zbatua në janar, me legjendën e klubit Frank Lampard filloi daljet ndërsa një teknik gjerman i vlerësuar shumë u emërua në vend të tij.

Jorginho është ndër ata që kanë lulëzuar në një sistem të ri, me një rol të rregullt të gozhduar dhe çdo plan daljeje është hequr për tani.

Çfarë është thënë?

Jorginho i ka thënë Chelsea faqe zyrtare në internet për qëndrimin e tij aktual në perëndim të Londrës: “Unë jam shumë i lumtur sepse ekipi po bën shumë mirë, duke punuar shumë, duke u përpjekur të kuptojë se çfarë dëshiron trajneri.

“Mendoj se është mënyra e duhur për të ecur përpara.

“Ai i kuptoi karakteristikat e lojtarëve dhe mënyra se si dëshiron të luajë është e mirë për karakteristikat tona.

“Kështu që ai e kuptoi atë dhe ai po përpiqet të na japë këshillat dhe mënyrën e duhur për të punuar dhe pastaj rezultatet po vijnë.”

Pamja më e madhe

Ndaj imazhin e rrugës Kante, Tuchel, Jorginho dhe Kovacic

Jorginho ka qenë mbresëlënëse në mesfushorin e Blues së bashku me yllin kroat Mateo Kovacic, me çiftin duke ndihmuar Tuchel të mbetet i pamposhtur gjatë tetë ndeshjeve të tij të hapura si shefi i Chelsea.

“Unë kam një marrëdhënie shumë të mirë me të sepse ne mendojmë në të njëjtën mënyrë për futbollin, ne e kuptojmë njëri-tjetrin,” shtoi Jorginho duke luajtur me Kovacic.

“Ne e dimë se çfarë duam të bëjmë, çfarë dëshiron të bëjë njëri-tjetri, kështu që unë e kam shumë të lehtë të luaj me të sepse mendojmë në të njëjtën mënyrë.

“Ne e dimë se kush duhet të jetë në atë pozitë në atë moment, kështu që ne lëmë hapësirë ​​për njëri-tjetrin në momentin e duhur. Ne i mbulojmë shpinat njëri-tjetrit, kuptojmë se kur duhet të jemi afër njëri-tjetrit dhe kur jo.

“Kjo është ajo që po thosha kur thashë që ne e kuptojmë njëri-tjetrin dhe mendojmë në të njëjtën mënyrë, ne e kuptojmë momentin e duhur për të mbyllur hapësirën ose për të gjetur një ose dy ose thjesht për t’i dhënë hapësirë ​​që ai të drejtojë topin, sepse ai ka aftësia për ta bërë atë.

“E di kur i duhet ai hapësirë ​​për të ecur përpara ose kur është pak në telashe dhe ka nevojë për ndihmë.”

Chelsea, i cili është ngjitur në vendin e pestë në tabelën e Premier League, do të kthehet në veprim të Dielën kur të marrë një takim në shtëpi me Manchester United.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu