Shefi i Tottenham Hotspur, Jose Mourinho beson se anësori Gareth Bale është në formën e jetës së tij pasi Uellsiani ishte ylli i shfaqjes në përplasjen e së Dielës 4-0 të Burnley.

Bale hapi rezultatin pas vetëm 68 sekondash – goli i tij më i shpejtë i Premier League ndonjëherë – dhe ai shtoi një tjetër gol dhe një asist para se të tërhiqej pas 70 minutash, duke shfaqur ekranin e tij më të mirë që kur u kthye në Spurs verën e kaluar.

Epo, sipas Mourinhos, kjo mund të ketë qenë në të vërtetë performanca më e mirë e Bale në një Spurs këmishë duart poshtë.

“Ndonjëherë njerëzit shkruajnë gjëra, dhe nganjëherë, disa prej jush duan të imagjinojnë histori, ju duhet të shkruani histori dhe nganjëherë ju pëlqen të thoni gjëra që nuk janë me të vërtetë të vërteta, por nuk ka një menaxher të vetëm në botë që nuk luan Gareth Bale nëse Gareth Bale është në gjendje shumë të mirë “, tha ai.

“Nuk është një, por tani ai është më i mirë se kurrë. Nuk ka të bëjë vetëm me dy golat që ai shënoi, por në thelb ka të bëjë me performancën e tij fizike. Tani ai nuk është i sheshtë. Tani ai ka ulje dhe ngritje në shpejtësinë që sjell në veprimet e tij Edhe në zonën në të cilën ai luan, herë jashtë, herë brenda. Ai luajti shumë mirë dhe gjendja e tij është shumë e mirë.

“Unë thjesht jam i kënaqur për ekipin sepse ai e ndihmoi ekipin për të fituar dhe kjo është gjëja më e rëndësishme. Unë jam i lumtur për të.”

Të thuash Bale është më mirë tani se kurrë më parë mund të jetë paksa tërheqëse, por nuk mund të mohohet se 31-vjeçari po shkëlqen më shumë sesa ka për një kohë të gjatë. Ai tani ka tetë gola dhe tre asistime në 20 paraqitje për Spurs, më shumë sesa arriti gjatë gjithë sezonit të kaluar me Real Madrid.

Mourinho pranoi se vendimi i tij për të tërhequr Bale ishte thjesht paraprake, duke rrëfyer se shëndeti i Uellsit duhet të menaxhohet nëse Spurs do të vazhdojë të marrë më të mirën prej tij.

“Ditë pas dite, ditë pas dite, dhe siç po thosha, ai është me përvojë dhe njohuritë e tij për trupin dhe ndjenjat e tij do të jenë themelore,” vazhdoi Mourinho.

“Një lojtar që më jep këtë lloj performance sigurisht që unë dua ta luaj atë të Enjten dhe të Dielën, dhe dua ta luaj atë javën tjetër kundër Dinamo Zagreb por nuk mendoj se mundem.

“Pra, ky është një proces që ne duhet ta menaxhojmë nga dita në ditë dhe të shohim se si ndihet ai nesër dhe të shohim se si ndihet pas nesër. Ai është një pjesë shumë e rëndësishme e kësaj vendimmarrje sepse ai ka shumë përvojë.”

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu