Jose Mourinho ka pranuar që Real Madrid i mban të gjitha kartat mbi të ardhmen e Gareth Bale dhe ishte jo-angazhues kur u pyet nëse Uellsiani mund të qëndronte në veri të Londrës për një sezon tjetër.

Huamarrësi ka marrë kohën e tij për t’u shpejtuar, por paraqitjet e fundit kundër West Ham, Wolfsberger dhe Burnley kanë qenë ndër më të mirët që nga kthimi në Spurs.

I pyetur nëse ai kishte punë për të bërë në rivendosjen e besimit të Bale, Mourinho u përgjigj: “Unë nuk bëra asgjë. Ashtë një gjë shumë personale. Kur një lojtar ka dëmtime, unë besoj se një lojtar ka plagë dhe shumë, shumë herë plagët nuk janë vetëm fizike.Ato janë gjithashtu shenja emocionale.

“Një lojtar që ka dëmtime derisa të bëhet i lirë dhe i pastër emocionalisht, kërkon pak kohë. Thjesht duhet të jesh i duruar dhe në rastin e tij nuk kemi bërë asgjë. Ne u kujdesëm për të më të mirën që mundëm dhe gjithmonë do të bëjmë deri në ditën e fundit.

“Shokët që ai ka në dhomën e zhveshjes luajnë një rol në lumturinë e tij, kështu që ai ishte i lumtur. Sigurisht që i mungonte ajo lumturi në lidhje me performancën në një nivel të lartë, unë besoj në këtë moment ai është atje. Ai është i lumtur dhe i pastër , dhe shpresojmë që të gjithë mund të menaxhojmë minutat e tij, ndeshjet e tij, ndjenjat e tij dhe ne po e menaxhojmë situatën sa më mirë “.

Rrëfimi rreth të ardhmes së Bale ka ndryshuar në dritën e shfaqjeve të tij të fundit. Ndërsa më parë thuhej të ishte pa interes fare në zgjatjen e qëndrimit të tij, kryesisht për shkak të mungesës së disponueshmërisë së tij dhe një performance shqetësuese ndaj Brighton, Mourinho tani po pyetet nëse është e mundur që Bale të qëndrojë më gjatë sesa magjia origjinale e huazimit.

Kur u pyet nëse Bale ai mund të qëndrojë edhe një sezon në Tottenham, ai shtoi: “Unë mendoj se duhet të kontaktoni kolegët tuaj në Madrid dhe ata duhet të pyesin [Zinedine] Zidane. Ai është një lojtar i Real Madrid.

“Real Madrid ka gjithçka në duart e tyre. Ata kanë lojtarin me një vit të kontratës së tij dhe fuqinë në duart e tyre. Unë thjesht kam një lojtar në huazim dhe po përpiqem të marr më të mirën nga lojtari për Tottenham me gjithë respekt për Real Madrid. Theshtë e njëjta gjë me [Carlos] Vinicius.

“Ne përpiqemi të kujdesemi për lojtarët që kemi në huazim për ne, por edhe për respektin që kemi për klubet që na japin hua lojtarin. Nëse doni të dini ndonjë gjë në lidhje me të ardhmen e Gareth, pyesni kolegët tuaj në Madrid të kërkojnë Zizou “

Për më shumë nga Jude Summerfield, ndiqeni atë në Twitter!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu