Jose Mourinho ka thënë se ai nuk mund t’i japë Gareth Bale drejtimin e ndeshjeve që yllit të huazimit i duhen për të shpejtuar Tottenhamin.

Reprezentuesi i Uellsit u kthye në veri të Londrës në verë si huazim nga Real Madrid në shumë bujë, por ka arritur vetëm dy starte të Premier League gjatë gjithë sezonit, me Steven Bergwijn shpesh njeriu i preferuar për të dalë në të djathtë të sulmit.

Bale ka kthyer një gol në secilën garë Tottenham ka konkurruar deri më tani këtë sezon, por performancat e tij, së bashku me lojtarët e tjerë sulmues të Tottenhamit, Harry Kane dhe Son Heung-min, kanë qenë kryesisht zhgënjyese.

Duke folur përpara derbit të Tottenham në Premier League të Londrës me Chelsea të enjten, Mourinho përmendi humbjen e Spurs 1-0 në Brighton, gjatë dhe pas së cilës Bale mori mjaft kritika me Kane nga të plagosurit dhe Bir izoluar përpara.

I pyetur nëse ai mund ta përballojë Bale një ndeshje, ish-menaxheri i Chelsea u përgjigj: “Jo. Nuk mund ta bëj.

“Futbolli i nivelit të lartë është shumë i vështirë për ta bërë atë [give a run of games], veçanërisht në një konkurs si Premier League ku niveli është aq i lartë sa është shumë e vështirë për ta bërë atë.

“Sipas mendimit tim, ishte ekipi që nuk pati një paraqitje të mirë [against Brighton]. Nuk ishte Gareth individualisht, ishte ekipi ”.

Gareth Bale
Bale u përball me kritika për performancën e tij në Brighton | Pishinë / Getty Images

Mourinho preku gjithashtu Dele Alli, i cili gjithashtu tha se mund të ishte rifutet në skuadër pas lëvizjes së tij të dështuar në Paris Saint-Germain dhe aftësive të tij si udhëheqës.

Ai shtoi: “Ai ka potencialin të jetë një lojtar shumë i rëndësishëm për ne, po. Udhëheqësi, lidershipi, lidershipi në fushë, lidershipi në dhomën e zhveshjes, kjo është një histori tjetër. Në fushë ai mund të jetë shumë i rëndësishëm për ekipin , po.

“E mira Dele Alli mund të jetë shumë e rëndësishme për Tottenham, 100% “.

Për më shumë nga Jude Summerfield, ndiqeni atë në Twitter!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu