Reds u rrëzuan nga gara me një humbje 3-2 ndaj Ole Gunnar Solskjaer në Old Trafford

Liverpool trajneri Jurgen Klopp thotë se skuadra e tij nuk luajti në nivelin e kërkuar për të mposhtur Manchester United ndërsa të kuqtë pësuan a Humbja 3-2 në raundin e katërt të Kupës FA të Dielën.

Vizitorët kryesuan herët në sajë të hapjes së Mohamed Salah, me ndeshjen e dytë të egjiptianit në lojë që solli nivelin e Reds pasi Mason Greenwood dhe Marcus Rashford kishin vënë përpara Djajtë e Kuq.

Bruno Fernandes vendosi barazimin pas 78 minutash me një goditje të lirë të shkëlqyeshme që mundi portierin e Liverpool Alisson në postin e largët.

Klopp ishte i kënaqur me shumë aspekte të performancës së ekipit të tij, por mendon se ata bënë shumë gabime në momentet kryesore.

“Kishte shumë gjëra të mira dhe disa gabime rreth golave. Nëse dëshiron të fitosh këtu duhet të jesh absolutisht i lartë dhe ne nuk ishim,” i tha ai BBC Sport.

“Për golin e parë nuk kishim mbrojtje, e donim shumë. Gjëra si kjo nuk duhet të ndodhin, por ato mund të ndodhin. Ne kishim shumë lojtarë në një pozicion pritës.

“Ne mund t’i heqim gjërat nga kjo lojë, ne përpiqemi të mësojmë nga çdo lojë.”

Dyshja e Salah shënon në 19 gola në 28 paraqitje në të gjitha garat.

“Goodshtë mirë për Mo Salah, mirë për besimin,” tha Klopp për Egjipti dyfishi i ndërkombëtarit.

“Ishte një lojë e vështirë. Ne e duam shumë, por sonte nuk ishte e mjaftueshme. Nëse fitoni një lojë ka negativë, nëse humbni një lojë gjithashtu, por unë i pashë djemtë me të vërtetë e donin atë.

“Ne kishim probleme në kundërsulm, ishte intensiv, por kishte edhe pozitive”.

Ai më vonë u tha gazetarëve në një konferencë për shtyp: “Ne shënuam dy gola, kishim situata të tjera këtu gjithashtu mund të kishim shënuar, kishim situata të tjera ku krijuam shumë mirë kundër një blloku të thellë mbrojtës, kështu që kishte shumë gjëra të mira “

Kampionët në fuqi kanë fituar vetëm një nga shtatë ndeshjet e tyre të fundit – një fitore 4-1 kundër Aston Villa në raundin e mëparshëm të Kupa FA – dhe do të kërkojnë të kthehen në formë të Enjten kur të përballen Tottenham në Premier League.

Trajneri gjerman shpreson që skuadra e tij mund të përdorë atë që mësoi nga disfata e së dielës në përplasjen me njerëzit e Jose Mourinho.

“Unë pashë shumë hapa në drejtimin e duhur, kjo është përgatitje e mirë për ndeshjen e Tottenham, me kërcënimin e tyre kundërsulmues, kështu që ne e dimë saktësisht se çfarë duhet të bëjmë,” tha ai.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu