Jurgen Klopp tha se vendimmarrja e dobët e Liverpool ishte faji për humbjen e tyre 1-0 në shtëpi me Burnley të enjten, një rezultat i cili pa Reds të humbnin terren në garën për titullin e Premier League.

Duke dominuar pjesën më të madhe të ndeshjes kundër njerëzve të Sean Dyche, Liverpool nuk ishte në gjendje të thyej bllokimin, me një kombinim të përfundimit të dobët të Divock Origi dhe reagimeve të shkëlqyera të Nike Pope duke e mbajtur rezultatin në 0-0.

Kuqezinjtë morën një goditje pinjolle vonë ndërsa Alisson rrëzoi Ashley Barnes në zonë, me sulmuesin që u rrit për të shënuar në shtëpi dënimin dhe përfundimin e rezultatit E Liverpoolit Rekord i pabesueshëm i ligës në shtëpi.

Jurgen Klopp
Jurgen Klopp nuk është i sigurt se si skuadra e tij u mund nga Burnley | Pishinë / Getty Images

Klopp ishte i shpejtë për të theksuar në intervistën e tij pas ndeshjes se ai beson se vendimmarrja e dobët e skuadrës së tij është arsyeja që ata kanë luftuar për të thyer skuadrat vonë, dhe se kjo është një fushë e lojës së tyre që ai dëshiron të punojë.

“Nuk është se ne nuk krijojmë shanse sepse lojtarët nuk kanë aftësi, është për shkak të vendimmarrjes sonë,” i tha ai Sky Sports. “Dallimi midis një futbollisti të mirë dhe një futbollisti shumë të mirë është vendimmarrja. Nuk është shkencë rakete.

“Në pjesën e dytë kemi pasur shumë momente të mira me Trent [Alexander-Arnold] sidomos, ai u përpoq të kalonte topin brenda dhe atëherë nuk jemi në momentin e duhur. Ata janë duke pritur për kryqin dhe pastaj duke kuptuar se kur topi është në rrugën e saj “oh është për mua” dhe pastaj ata lëvizin.

“Nuk ka të bëjë me atë se sa e lartë është aftësia juaj, por ka të bëjë me marrjen e vendimeve në atë moment. Nëse diçka nuk funksionon, ne duhet të përpiqemi më shumë, më gjatë dhe të marrim vendime më të mira.”

Që nga fitorja e theksuar e Reds 7-0 ndaj Crystal Palace në Dhjetor, ata kanë shënuar vetëm një gol të vetëm nga 90 gjuajtje në Premier League, një magji shterpë e cila i ka parë ata të bien gjashtë pikë prapa liderit Manchester United.

Përkundër paaftësisë së Liverpool për të gjetur prapa rrjetës javët e fundit, Klopp mori fajin e plotë për paraqitjet e dobëta të skuadrës së tij të fundit, megjithëse ai pranoi se nuk ishte i sigurt se si ata arritën të largoheshin nga përplasja me Burnley duarbosh.

Sean Dyche
Skuadra e Sean Dyche doli fituese nga Anfield | Clive Brunskill / Getty Images

“Ne e humbëm ndeshjen e cila është në të vërtetë e pamundur të humbasim, por e bëmë atë,” shtoi ai. “Ky është faji im, puna ime është të sigurohem që djemtë të ndiejnë besimin e duhur, të marrin vendimet e duhura por padyshim që nuk doli sonte [Thursday].

“Ne e kishim topin shumë, krijuam disa situata, gjithçka në rregull, por në momentin përfundimtar vendimmarrja jonë nuk është e duhur për momentin.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu