Mbrojtësi veteran shpjegon pse ai mendon se Shqiponjat e Kuqe po fluturojnë lart në avantazh dhe këmbëngul se do të vijnë më shumë nga ata

Mbrojtësi i Express FC Murushid Juuko ka deklaruar arsyen pse ata kanë shijuar një rrjedhë të mirë në Ugandan Premier League këtë fushatë.

Shqiponjat e Kuqe e kanë filluar sezonin me një notë të lartë dhe aktualisht janë skuadra e vetme e pamposhtur në klasifikimin e parë pasi Mbarara City shkatërroi drejtimin e kampionëve Vipers SC, pas një fitore 1-0 në Kakyeka Stadium të Shtunën.

Humbja e pësuar nga Venomët e la Express duke kryesuar në tabelë me 28 pikë nga 12 ndeshje, një pikë më shumë se kampionët.

Mbrojtësi ndërkombëtar veteran Ugandan tani ka shpjeguar pse ai mendon se ata kanë shijuar një sezon të mirë në kampionat, duke këmbëngulur që më shumë të vijë nga skuadra e cila merret me Wasswa Bbosa.

“Mendoj se ka qenë punë e vështirë që nga fillimi [pre-season], ne kemi ndjekur udhëzimet e ekipit teknik për këtë të fundit, por gjithashtu lidhja që kemi si lojtarë në klub është fantastike, kështu që unë jam i kënaqur që i kemi arritur të gjitha këto dhe do të vijnë më shumë, “tha Juuko për faqja zyrtare e klubit.

Juuko, i cili ka arritur 1080 minuta për Express që nga fillimi i sezonit dhe ka një gol në kampionat në emër të tij, ka marshuar vijën e prapme e cila ka parë Shqiponjat e Kuqe të pësojnë vetëm gjashtë herë në 12 ndeshjet e pamposhtura të luajtura deri më tani.

26-vjeçari gjithashtu është thirrur në skuadrën e Ugandës përpara eliminatoreve të Kupës së Kombeve të Afrikës 2021 kundër Burkina Faso dhe Malawi, ku Kranët kanë nevojë për një fitore për të nënshkruar kualifikimin dhe për të, duke luajtur në një turne të tretë radhazi Afcon do të të jetë një arritje e madhe për vendin.

“Ashtë një ndjenjë e mirë për mua që kam luajtur në dy Afcons drejt dhe duke synuar të luaj në një edicion të tretë,” i tha Juuko të njëjtit portal në thirrjen e tij në ekipin kombëtar.

“Sinqerisht ne duhet të punojmë si ekip për ta arritur atë.

“Ne gjithashtu duhet të ndjekim udhëzimet e trajnerëve deri në pikë, duke e bërë atë në një shfaqje tjetër të Afcon do të jetë një ëndërr e vërtetë për të gjithë Ugandasit.”

Express do të përballet me një udhëtim të shkurtër larg për të marrë UPDF në një ndeshje kampionati në Bombo Stadium Ushtarak të Martën.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu