Gjatë serisë së nëntë sezoneve radhazi fituese të titullit të ligës, Juventusi ishte i pamposhtur kundër Bolonjës në Serie A (16 takime: 13W D3) – në këtë periudhë, Bolonja ishte skuadra që shënoi më pak gola kundër Bianconerëve (shtatë gola), midis skuadrat me të cilat u përballën më shumë se 10 herë.

Bolonja gjithashtu ka bërë një ndryshim të vetëm në formacionin e tyre që kapërceu Hellas Verona në triumfin e tyre 1-0. Svanberg merr me kokë për të filluar para katër mbrapa në vend të Dominguez, i cili bie në stol. Barrow vazhdon të drejtojë vijën për njerëzit e Mihajloviç.

Juventusi ka bërë një ndryshim në anën e tij që mundi Napolin për herë të fundit. Chiesa bie nga formacioni fillestar në stol dhe zëvendësohet në krahun e majtë nga Bernadeschi. Pirlo mban tandemin me përvojë të Chiellini dhe Bonucci në mes të vijës mbrojtëse përpara De Ligt.

NUBNSHKRAT E BOLOGNA: Angelo Da Costa, Aaron Hickey, Adama Soumaoro, Nehuen Paz, Nicolas Dominguez, Nicola Sansone, Andreas Skov Olsen, Andrea Poli, Andri Fannar Baldursson, Sebastian Breza, Rodrigo Palacio.

BOLOGNA (4-2-3-1): Lukasz Skorupski; Lorenzo Di Silvestri, Danilo Larangeira, Takehiro Tomiyasu, Mitchell Dijks, Mattias Svanberg, Jerdy Schouten; Riccardo Orsolini, Roberto Soriano, Emanuel Vignato; Musa Barrow.

JUVENTUS SUBS: Aaron Ramsey, Matthijs de Ligt, Alvaro Morata, Federico Chiesa, Adrien Rabiot, Merih Demiral, Carlo Pinsoglio, Alessandro Di Pardo, Radu Dragusin, Gianluca Frabotta, Nicolo Fagioli, Gianluigi Buffon.

JUVENTUS (4-4-2): Wojciech Szczesny; Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Danilo Luiz; Weston McKennie, Arthur, Rodrigo Bentancur, Federico Bernardeschi; Cristiano Ronaldo, Dejan Kulusevski.

Bologna përfundoi një tetë ndeshje pa fitore në daljen e tyre të fundit duke mundur Hellas Verona në tokën e shtëpisë. Klubi ishte zhvendosur drejt këmbëve të tryezës pas një fillimi të fortë të fushatës. Një goditje nga pika e bardhë nga Riccardo Orsolini siguroi tre pikët për njerëzit e Sinisa Mihajlovic. Sidoqoftë, ata duhet të jenë edhe më mirë këtë pasdite kundër kampionëve në fuqi.

Juventusi pretendoi Supercoppa Italiana gjatë javës me një fitore 2-0 ndaj Napolit me mirësjelljen e golave ​​nga Cristiano Ronaldo dhe Alvaro Morata, duke lejuar Andrea Pirlo të siguronte trofeun e tij të parë si menaxher. Sidoqoftë, italiani duhet të drejtojë anijen në Serie A pasi Bianconerët janë shumë larg ritmit në garën për titull pas një humbjeje 2-0 ndaj Interit herën e fundit. Juve duhet t’i rikthehet mënyrave fituese sot.

Përshëndetje dhe të mirëpritur në komentin e drejtpërdrejtë të përplasjes në Serie A midis Juventus dhe Bologna në Allianz Stadium.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu