Lojtari krijues tani ka synuar të fitojë përsëri vendin e tij në Wekundu wa Msimbazi dhe të ketë më shumë asistime në 2021

Kenia mesfushori Francis Kahata ka zbuluar dëmtimin e muskulit që kishte pësuar para fillimit të 2020/21 Tanzani Sezoni i Mainland League mbetet momenti i tij më i ulët në vitin e përfunduar.

Mesfushori krijues humbi shumicën e ndeshjeve për Simba SC për shkak të pengesës. Ylli Harambee gjithashtu ka zbuluar momentet e tij më të mira në vitin 2020 me Wekundu wa Msimbazi.

“Çdo lojtar pëlqen të përfshihet kur ekipi i tij po luan,” i tha Kahata Qëllimi të shtunën.

“Por nuk ishte e njëjta gjë me mua sidomos në fillim të fushatës aktuale. Unë u lëndova dhe nuk mund të luaja për ekipin. Si rezultat, unë humba lojëra për ekipin tim dhe humba vendin tim në ekipin e parë.

“Mbetet të jetë momenti më i keq në vitin 2020. Tani jam rikuperuar dhe po punoj shumë për të fituar pozicionin tim në ekip.

“Viti gjithashtu kishte disa kujtime të mira për mua, ne fituam titullin e kampionatit, Kupa FA dhe Mburoja e Komunitetit. Sado që më dhembi sepse humba disa lojëra të rëndësishme për shkak të një dëmtimi, kam edhe disa momente të mira.

“Unë gjithashtu arrita të shënoj disa gola të rëndësishëm për ekipin si dhe të siguroj disa asistime”.

29-vjeçari ka vendosur më tej synimin e tij për 2021 pasi ai synon të ndihmojë ekipin e tij për të ruajtur me sukses titullin e kampionatit.

“Tani që jam përsëri në gjendje, dua të punoj më shumë dhe të fitoj vendin tim në ekip,” vazhdoi Kahata.

“Pas kësaj, shënimi i disa golave ​​të tjerë dhe dhënia e asistimeve për shokët e mi të skuadrës do të jetë përgjegjësia ime.”

I mëparshmi Gor Mahia lojtari pritet të përfshihet të Mërkurën kur akuzat me bazë në Msimbazi të marrin përsipër FC Platinum të Zimbabvesë në ndeshjen e dytë të raundit të dytë paraprak të Caf Liga e Kampioneve.

Kampionët e 21-të të kampionatit humbën ndeshjen e parë me një gol të vetmuar. Goli i vetëm u shënua në minutën e 17-të nga Perfect Chikwende.

Wekundu wa Msimbazi shpresojnë të marrin një rezultat të favorshëm për të eleminuar Zimbabwejtë nga gara dhe për të arritur në fazën e grupeve. Sidoqoftë, ata do të duhet të bëjnë pa Jonas Mkude, i cili është pezulluar.

Ndeshja e dytë do të luhet të Mërkurën, 6 Janar në stadiumin Benjamin Mkapa në Dar es Salaam.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu