Ndërkombëtarët e Nigerisë dhe Kamerunit ishin në fletën e shënimeve për klubet e tyre përkatëse në Groupama Stadium

Samuel Kalu dhe Karl Toko Ekambi shënuan ndërsa Lyon siguroi një fitore 2-1 ndaj Bordeaux në ndeshjen e së Premtes në Ligue 1.

Kalu u kthye së fundmi nga një tendosje e muskujve të kofshës dhe iu dha fillimi i tij i tetë i ligës në sezonin në Groupama Stadium.

Sulmuesi shfrytëzoi në maksimum mundësinë për të shënuar golin e tij të dytë në këtë sezon për njerëzit e Jean-Louis Gasset.

Ndërkombëtar i Kamerunit Toko Ekambi gjithashtu filloi lojën për Kids dhe dha një kontribut kryesor për të ndihmuar skuadrën e tij të sigurojë të tre pikët në ndeshje.

Toko Ekambi hapi rezultatin në minutën e 32-të, duke goditur një top të pastruar dobët para se të gjuante në pjesën e pasme të rrjetës.

Kalu më pas barazoi procedurat për Girondins në minutën e 55-të me një gol spektakolar pasi u vendos nga Remi Oudin.

Reprezentuesi i Nigerisë gjuajti një goditje të shkëlqyeshme nga portieri Anthony Lopes para se Leo Dubois të shënonte golin e fitores së ndeshjes në vdekje pasi mori një asistim në kohë nga Maxwel Cornet.

Kalu paraqiti për 76 minuta në paraqitjen e tij të 11-të në kampionat për Girondins para se të zëvendësohej nga Nicolas de Preville.

Toko Ekambi, ndërkohë, ishte në paradë për 63 minuta përpara se të bënte rrugëtime për Cornet të Bregut të Fildishtë.

Sulmuesi ka qenë me veshjen e Matmut Atlantique që nga vera e vitit 2018 kur u bashkua me klubin nga Gent.

Kalu do të shpresojë të vazhdojë performancën e tij mbresëlënëse para golit kur Bordeaux të ndeshet me Lille në ndeshjen e tyre të ardhshme në kampionat më 3 shkurt.

Toko Ekambi nga ana e tij ka bërë 18 paraqitje për veshjen e Groupama Stadium, duke shënuar nëntë gola dhe duke dhënë pesë asistime.

Sulmuesi kamerun do të shpresojë të vazhdojë paraqitjet e tij të shkëlqyera kur Lyon të dalë kundër Dijon në ndeshjen e tyre të ardhshme në kampionat.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu