Ish-shokët e skuadrës së Barcelonës janë ende në kontakt të rregullt pasi kroati u kthye në Sevilla përpara sezonit aktual

Ylli i Sevillas Ivan Rakitic ka zbuluar se ai ka bërë shaka me ish-shokun e tij të skuadrës së Barcelonës, Lionel Messi mbi Ligën e Evropës, duke i thënë Argjentinasit se ai “ka fituar një trofe që nuk do ta kesh kurrë”.

Rakitic ngriti Ligën e Evropës me Sevilla në 2013-14, sezonin e tij të fundit me klubin para se të bënte transferimin në Barcelona.

Kroati kaloi gjashtë sezone në Camp Nou përpara se të kthehej në Sevilla përpara fushatës aktuale, ku ai është bërë përsëri një figurë kryesore.

Çfarë është thënë?

“Unë isha duke folur me Messin dhe i thashë, ‘Ju i keni fituar të gjitha, keni shënuar të gjitha këto gola’, por unë i thashë atij, unë kam fituar një trofe që nuk do ta kesh kurrë”, tha Rakitic për LaLiga TV.

“Ju kurrë nuk do të fitoni Ligën e Evropës!”

Koha e Rakitic në Barca

Reprezentuesi kroat shijoi gjashtë sezone të mbushura me trofe në Camp Nou, duke luajtur së bashku me Messi dhe Co.

Gjatë kohës së tij në Barca, Rakitic fitoi 13 trofe, përfshirë katër tituj në La Liga, katër Copas del Rey dhe një Champions League.

“Atyre djemve nuk iu dha asgjë,” shtoi Rakitic ish-shokëve të tij të Barçës. “Ata fituan suksesin e tyre. Nuk është rastësi që ata djem kanë fituar të gjitha.

“Çdo lojtar kishte një pjesë për të luajtur. Secili prej tyre bëri gjërat në mënyrën e vet, por është gjithmonë për të fituar. Ne thamë në Berlin përpara finales së Ligës së Kampionëve,” Me të gjithë së bashku, askush nuk do të na mundë. “”

Rakitic vendosi të luftojë me Barçën në Copa del Rey

Rakitic shënoi kundër Barcës muajin e kaluar në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së ekipeve në Copa del Rey, të cilën skuadra andaluziane fitoi 2-0.

Të mërkurën, ekipet do të takohen përsëri në Camp Nou në ndeshjen e dytë, me Messi që kërkon të frymëzojë Barcelonën në një rikthim që do të vulosë vendin e tyre në finale.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu