Aktualizado

24/03/2021 –
12:02

Tkëtu kanë qenë disa lojtarë të talentuar të jashtëzakonshëm të thirrur për këtë verë Kampionati Evropian Nën 21 vjeç, por ka 10 emra që qëndrojnë mbi të tjerët.

Në tre nga edicionet e fundit të turneut, çmimi Lojtari i Turneut është fituar nga një lojtar Spanjoll – Thiago Alcantara në 2013, Dani Ceballos në 2017 dhe Fabian Ruiz në 2019 – me vetëm William Carvalho të Portugezit që e prishi këtë dominim.

Ne në MARCA kemi bashkuar një listë me 10 lojtarë që besojmë se do të garojnë për këtë çmim, por kjo do të thotë se na është dashur të lëmë jashtë disa lojtarë tepër të talentuar, të tilla si Marc Cucurella (Spanja), Dwight McNeil (Anglia), Ibrahima Konate (Franca), Wesley Fofana (Franca), Sven Botman (Holandë) dhe Fedor Chalov (Rusia)

Pedro Goncalves (Portugali)

22-vjeçari po kalon një sezon të pabesueshëm me drejtuesit e Liga NOS Sporting CP, pasi shënoi 15 gola nga mesfusha. Pote, siç është mbiquajtur, do të jetë një nga Portugalia‘s go-to lojtarët në Kampionati Evropian Nën 21 vjeç, krahas Francisco Trincao, Florentino Luis dhe Gedson Fernandes.

Callum Hudson-Odoi (Angli)

Anglia kanë një nga skuadrat më të thella për turneun, dhe anësori i Chelsea do të jetë i etur për t’i treguar pjesës tjetër të Evropës për çfarë është i aftë. Në gjendje të luajë në të dy krahët, ka pak lojtarë me shpejtësinë dhe aftësinë e tij të driblimit. Këtë sezon, pa qenë fillestar, Hudson-Odoi ka shënuar pesë gola dhe ka dhënë katër asistime për Blutë. Ai është i bashkuar në skuadër me njerëz të ngjashëm Curtis Jones, Dwight McNeil, Eberechi Eze, Ryan Sessegnon dhe Emile Smith Rowe.

El truco viral i Callum Hudson-Odoi është i interesuar: a keni përvojë më të mirë?

Sandro Tonali (Itali)

Ai ka qenë një nga emrat më të diskutuar në Evropë për një kohë, edhe pse shumë njerëz nuk e kanë parë kurrë atë duke luajtur. Tonali do të udhëheq Italia nga motori, por në krahasim me disa nga kombet e tjera, mesfushori i AC Milan nuk do të ketë një kast të shkëlqyeshëm mbështetës.

Teun Koopmeiners (Holandë)

Oranje vijnë në Kampionati Evropian Nën 21 vjeç me disa nga lojtarët më emocionues në Evropë, me kapitenin e AZ Alkmaar Koopmeiners duke qenë një nga ata. Ai është i mrekullueshëm nga pjesët e vendosura dhe, në të vërtetë, duhet të jetë në përbërjen e ekipit të të moshuarve. Ai do të shoqërohet në turne nga njerëz të ngjashëm Sven Botman, shok klubi Myron Boadu, Brian Brobbey dhe Justin Kluivert.

Eduardo Camavinga (Francë)

Prodigja e Rennes është anëtari më i ri i Les Bleusskuadra në 18 vjeç, megjithatë pas një viti në të cilën e ardhmja e tij është diskutuar shumë dhe forma e tij ka marrë një zhytje, ai do të kërkojë t’u kujtojë njerëzve cilësinë e tij me një paraqitje të fortë në Hungari dhe Slloveni. Camavinga është një nga disa yje të ardhshëm në Franca skuadër, me Jules Kounde, Aurelien Tchouameni, Ibrahima Konate, Wesley Fofana dhe Amine Gouiri.

Curtis Jones (Angli)

20-vjeçari ka hyrë në skuadrën e parë të Liverpool dhe ka luajtur 30 ndeshje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon, kështu që ai pa dyshim do të jetë një nga Tre Luanët‘lojtarët kryesorë në turne. Një shfaqje e mirë këtu, e shoqëruar me formën e tij të klubit, mund të detyrojë krahun e Gareth Southgate të thërrasë Xhons lart për skuadrën e të moshuarve.

Jules Kounde (Francë)

Qendërmbrojtësi i Sevilla është një nga lojtarët më premtues në Evropë, megjithatë ai ende nuk e ka bërë kërcimin deri në moshën e lartë Franca skuadër. Nuk ka dyshim se, me Kounde në zemër të mbrojtjes, së bashku me njërën ose tjetrën Ibrahima Konate ose Wesley Fofana, ato do të jenë një nga mbrojtjet më të mira në turne.

Francisco Trincao (Portugali)

PortugaliaShpresat mbështeten shumë te supet e Pedro Goncalves dhe Trincao, me anësorin e Barcelonës që dëshiron t’i tregojë Ronald Koeman se ai duhet të jetë në garë për të filluar me një paraqitje të mirë në Kampionati Evropian Nën 21 vjeç. Trincao, me vrapimet e tij diagonale brenda nga e djathta, luajti një rol kryesor në Portugalinë që fitoi Kampionatin Evropian Under-19 në 2018.

El jugadn de Trincao regateando një cuatro compaeros: uno fue al lmite …

Gonzalo Villar (Spanjë)

Pasi u largua nga Elche për në Romë në verën e vitit 2020 iu desh një kohë që ai të hynte në XI të Paulo Fonseca, por tani Gonzalo Villar është një pjesë integrale e ekipit, diçka për të cilën po bëhet gjithnjë e më e shpeshtë Spanjajanë nën-21 vjeç. Aftësia e tij në top do të jetë një pasuri e vërtetë për të La Rojita.

Brahim Diaz (Spanjë)

Ai bëri kalimin në AC Milan në huazim nga Real Madrid në mënyrë që të merrte më shumë kohë loje, dhe tashmë po jep rezultate. Brahim mund të luajë si një Nr.10 ose të vijë brenda krahut, dhe shfaqjet e tij do të jenë thelbësore në përcaktimin se sa larg Spanja shko

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu