Barazimi i kohës së dëmtimit të Aridane Santana përfundoi virtualisht aspiratat e play-offit të Kuqe dhe Golds …

Bengali Lindor ishte vetëm katër minuta larg nga regjistrimi i fitores së tyre të katërt të sezonit dhe ngjitja në tavolinën e kampionatit nga tre të poshtmet për herë të parë këtë sezon, por një humbje e papritur e përqendrimeve nga mbrojtësit u mohoi atyre tre pikë dhe përfundimisht i dha fund pakicës së tyre. lojë e shpresave në sezonin 2020-21 të Superligës Indiane (ISL).

Për herë të parë në këtë sezon, Red and Golds kishin paraqitur formacionin e njëjtë në dy ndeshje radhazi. Fitorja kundër Jamshedpur dhe performanca solide e të gjitha raundeve në atë barazim inkurajoi trajnerin Robbie Fowler të ruajë kombinimin fitues kundër Hyderabad.

Hyderabad shtypi shumë lart nga e djathta dhe nuk lejoi Bengalin Lindor asnjë hapësirë ​​në qendër të parkut. Nizams ishin të suksesshëm në planin e tyre pasi Bengali Lindor dukej i pakëndshëm me topin dhe kishte më pak zotërim sesa Hyderabad. Në fakt, skuadra e Manuel Marquez mund të kishte marrë epërsinë shumë mirë në pjesën e parë, nëse lojtarët do të ishin pak më klinikë.

Por lojtari më i zellshëm në fushë për Bengalin Lindor ishte Anthony Pilkington i cili ishte praktikisht kudo në të tretin sulmues. Reprezentuesi irlandez shpesh shihej duke zbritur dhe duke provuar të krijonte shanse për ekipin.

Lluis Sastre, Bengali Lindor vs Hyderabad FC

Në fakt, ishte lëvizja e Pilkingtonit që i dha Bengalit Lindor qëllimin e hapjes. Sulmuesi zbriti në gjysmën e tij dhe kishte arritur të godiste topin e gjatë nga Sarthak Golui me kokën e tij dhe i bëri hapësirë ​​Bright Enobhakhare i cili arriti të kalonte në mbrojtjen e Hyderabad dhe të gjente pjesën e prapme të rrjetës me një fund të patëmetë.

Sidoqoftë, Bengali Lindor thjesht nuk mund të qëndronte në epërsinë e tij. Të dy mbrojtësit e mbrojtur, Ankit Mukherjee dhe Narayan Das, nuk i kaluan ditët më të mira. Në fakt, Mukherjee ishte pjesërisht fajtor për golin e barazimit pasi ai nuk ishte mjaft vigjilent dhe e la Aridane Santana të pashënuar brenda kutisë me gjashtë oborre.

Aridane Santana, Bengali Lindor vs Hyderabad

Gjigandët e Kolkata ishin gjithashtu të pafat pasi Bright Enobakhare nuk u dha një penallti pasi u vulos brenda zonës nga Laxmikant Kattimani. Sidoqoftë, Hyderabad gjithashtu mund të kishte fituar një penallti pasi Raju Gaikwad trajtoi topin brenda zonës nga një përpjekje e largët nga Joao Victor.

Hyderabad dukej shumë më kërcënues pas prezantimit të Fran Sandaza. Spanjolli gjeti prapa rrjetës një herë, por me të drejtë u shënua jashtë loje. Ishte nga pasimi i tij thellë në kohën e ndaljes që Aridane Santa gjeti golin e barazimit.

Nizamët janë të pamposhtur në nëntë ndeshjet e tyre të fundit, nga të cilat kanë barazuar gjashtë. Sidoqoftë, me garën për të rezervuar një vend në play-offet e ISL që nxehen, ata do të duhet të rriten dhe të grumbullojnë sa më shumë pikë që të jetë e mundur në mënyrë që të kontrollojnë fatin e tyre.

Dy nga tre ndeshjet e tyre të ardhshme janë kundër ekipeve nga pjesa e sipërme e tabelës ISL – ATK Mohun Bagan dhe FC Goa. Vajtja me siguri nuk do të jetë e lehtë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu