Cklubet nga gjashtë kombe të ndryshme do të bëjnë shortin për çerek-finalet dhe gjysmë finalet e Europa League të Premten.

Manchester United, Arsenal, Roma dhe Ajax të gjithë do të dëshirojnë të shmangin njëri-tjetrin si emrat më të mëdhenj të mbetur në konkurs.

Ka edhe dy anët spanjolle të mbetura në kapelë – e Unai Emery Villarreal dhe debutuesit evropianë Granada.

Dinamo Zagreb dhe Slavia Prague përfaqësojnë ekipet më të dobëta në letër, megjithëse të dy ishin fitues të befasishëm në raundin e mëparshëm.

Të enjten mbrëma pa Dinamo vjen nga 2-0 poshtë për të mposhtur Tottenham në kohën shtesë, ndërsa Slavia goditi Steven Gerrard Rangers jashtë

Ndeshjet e para të çerekfinaleve do të mbahen më 8 prill, ndërsa ndeshjet e dyta do të jenë një javë më vonë me 15 prill.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu