Roy Keane shtoi kripë në plagët e Liverpool duke i përshkruar ata si “kampionë të këqij” pas humbjes së tyre përulëse 4-1 ndaj Man City.

City, pasi ka humbur një penallti në pjesën e parë, goditi katër herë në pjesën e dytë për të kërkuar një fitore 4-1 gjë që u dha atyre 10 pikë larg Reds dhe me një lojë në dorë.

Keane, i cili fitoi ligën shtatë herë me Manchester United, kritikoi mbajtësit aktualë të titullit në rolin e tij si një ekspert në Sky Sports.

Ai tha: “Ata po bëjnë shumë justifikime. Për mua ata kanë qenë kampionë të këqij dhe nuk e kam fjalën vetëm sot.

“Ju mund të humbni një lojë futbolli, por ekziston një mënyrë për tu mposhtur. Unë nuk e shoh atë dhe unë mendoj se ndoshta ata të gjithë kanë besuar hype gjatë dy ose dy viteve të fundit.

“Ne folëm nëse do të ketë një lloj braktisjeje, por ata po luajnë për një ekip të madh brenda Liverpool. Duket sikur ata kanë fituar kampionatin vitin e kaluar dhe ata të gjithë janë grimcuar pak dhe kanë besuar hype, por në mendjen time kur ke fituar një titull në kampionat, sfida tjetër ishte: ‘A mund ta bëjmë përsëri?’. ”

Liverpool ka qenë pa mbrojtësit kryesorë Virgil Van Dijk dhe Joe Gomez për pjesën më të madhe të mandatit ndërsa portieri Alisson Becker gjithashtu ka munguar për periudha, por kthimi i tij kundër City u bë i hije nga dy gabime të kushtueshme.

Keane vazhdoi: “Mund të thuash që është një sezon i vetëm, një fanatik, është kurorë … Thjesht vazhdo me të dhe performo si kampion – ti je Klubi i Futbollit i Liverpool. Vazhdoni të performoni ashtu dhe do të kalojnë edhe 30 vjet para se të fitoni titullin e kampionatit, më besoni.

“Nëse të gjithë do të kishin të gjithë lojtarët e tyre do të ishte fantastike, por nëse doni të shikoni Man City për një moment dhe vrapimin në të cilin ata kanë qenë, mund të thuash se atyre u mungojnë dy lojtarët e tyre më të mirë (Sergio Aguero dhe Kevin De Bruyne )

“Por ata kanë ardhur në Liverpool dhe Liverpool kishte një ekip të fortë jashtë. Unë e di që dy pjesët e qendrës mungojnë, por ata ende kishin lojtarët e tyre më të mirë sulmues në fushë, portierin e tyre më të mirë në dispozicion, ata ende kanë lojtarë ndërkombëtarë në mesfushë.

“Pas ndeshjes Jurgen Klopp po flet për këmbët e portierit që janë të ftohta. Unë e di që është gjuhë në faqe pak por është justifikim pas justifikimeve. ”

Nuk kthehem më nga kjo – Bukuroshja

Jurgen Klopp Liverpool

Graeme Souness ishte pjesë e një skuadre të Liverpool për të fituar pesë tituj të nivelit të lartë në gjashtë vjet dhe nuk ka asnjë iluzion se sfida e titullit ka mbaruar për njerëzit e Klopp.

“Unë nuk i shoh ata të kthehen nga kjo,” tha 67-vjeçari. “Gara është drejtuar për Liverpool dhe gjëja e madhe tani është përqendrimi në hyrjen në katër të parët, sepse kjo nuk është e dhënë.”

LEXO MË SHUMË: Klopp i drejtohet debaklit të Alisson; nuk e kundërshton Liverpoolin, pyetja kryesore e katërt

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu