Reprezentuesi i Bregut të Fildishtë gjeti pjesën e pasme të rrjetës për të ndihmuar skuadrën e tij të kapte të tre pikët në Stadio Renato Dell’Ara

Franck Kessie ishte në fletën e shënimeve ndërsa AC Milan siguroi një fitore 2-1 ndaj Bolonjës në ndeshjen e së Shtunës Serie A.

24-vjeçari u dorëzua në paraqitjen e tij të 18-të në kampionat dhe shfrytëzoi në maksimum mundësinë për të rritur numrin e golave ​​të tij këtë sezon.

AC Milan humbi dy ndeshjet e tyre të fundit ndaj Atalanta dhe Inter Milan dhe u përplas në tokë në Stadio Renato Dell’Ara pasi ata synuan të shmangnin një humbje të tretë radhazi.

Kuqezinjtë u dha një penallti në minutën e 26-të të takimit pasi Mitchell Dijks tërhoqi fanellën e Rafael Leao në kutinë.

Zlatan Ibrahimovic u dha përgjegjësia për të ekzekutuar penalltinë, por portieri Lukasz Skorupski ishte në të mirën e tij për të mohuar ish-sulmuesin e Manchester United.

Ante Rebic, megjithatë, reagoi i pari në topin e lirë dhe gjuajti përpjekjen e tij në pjesën e prapme të rrjetës për të hapur rezultatin në takim.

Milanit iu dha përsëri një mundësi tjetër e lavdishme nga pika e bardhë kur Adama Soumaoro u gjykua se kishte trajtuar topin në zonë.

Kessie mori penalltinë dhe nuk bëri asnjë gabim kur dërgoi Skorupski në anën e gabuar të rrjetës për të dyfishuar epërsinë e skuadrës së tij.

Me nëntë minuta para kohe, Andrea Poli zvogëloi deficitin për Bolonjën pasi mori një asistim të mirë nga Andreas Skov Olsen.

Kessie u paraqit gjatë gjithë kohës së lojës në paraqitjen e tij të 29-të të sezonit për njerëzit e Stefano Pioli.

Mesfushori tani ka shënuar shtatë gola dhe ka dhënë tre asistime në sezonin 2020-21, mes shfaqjeve të tjera verbuese.

Fitorja siguroi që veshja e San Siro të ruajë epërsinë e saj në krye të tabelës së Serie A pasi mblodhi 46 pikë nga 20 ndeshje.

Reprezentuesi i Bregut të Fildishtë do të shpresojë të vazhdojë paraqitjet e tij mbresëlënëse kur Milani të marrë Crotone në ndeshjen e tyre të radhës në ligë më 7 shkurt

Kessie ka qenë me veshjen e San Siro që nga vera e 2017 kur u bashkua me skuadrën nga Atalanta.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu