Jurgen Klopp pretendon se ai as nuk e kishte kuptuar që Sadio Mane ishte në mes të një thatësire të golit, pasi ai përgatit Liverpoolin për të marrë ndeshjen ndaj West Brom të Dielën.

Reds përpara nuk kishte shënuar në asnjë nga 10 ndeshjet e tij të fundit, para se të shënonte në procesin 7-0 të Palace. Sidoqoftë, kjo nuk e shqetësoi aspak Klopp pasi ekipi i tij ulet në krye të tabelës.

Duke folur përpara përplasjes kundër Sam Allardyce’s Baggies, Liverpool shefi tha: “Ne as nuk e dinim [10-game drought]! Do të kisha humbur gjithçka nëse do të duhej të vija bast se sa ndeshje nuk kishte shënuar.

“Një nga lojtarët tanë më të mirë në botë nuk ka shënuar për një kohë, kujt i intereson? Vështirë për të mbrojtur, nëse Sadio ka topin që ju nevojitet 2/3 mbi të. ”

Sa i përket kërcënimit të paraqitur nga West Brom gjatë fundjavës, Klopp pranoi se ai e di se çfarë të presë.

Ai shtoi: “Sigurisht, është e ndërlikuar. Ne e analizuam atë këtë mëngjes dhe është një përzierje e Everton kur Sam ishte atje dhe ajo që unë pres është një kundërshtar i vështirë. Gjithmonë i ashpër ndaj ekipeve të tij.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Luftë e duhur nga Baggies

“West Brom do të shkojë për një luftë të duhur. Sam është një specialist për këtë lloj të luftës. Një lojë e vështirë.

“Ne i analizojmë ata dhe përpiqemi të marrim informacione por përqendrohemi në atë që mund të ndikojmë dhe kjo është e gjitha.

“Shpresojmë që ne ta kemi topin shumë dhe të krijojmë. Nëse krijojmë, duhet ta bëjmë atë së bashku dhe të jemi aty për kundër-shtypje. Unë preferoj të di shumë, por shumicën e rasteve ato ndryshojnë kundër nesh “.

Allardyce ka qenë vazhdimisht në Hawthorns për disa ditë dhe Klopp pranon që krijon një problem të vogël.

Ai shtoi: “Ata kanë më shumë informacione për ne sesa ne. Sam kishte vetëm disa ditë para Villa, jo shumë ndryshime.

“Ata zëvendësojnë Livermore, por kur ne përgatitemi të përdorim lojërat që ata luajnë, atëherë ata luajnë një mënyrë tjetër vs nesh për shkak të futbollit tonë. Gjithmonë i ndërlikuar. ”

LEXO MË SHUMË: Klopp jep informacion mbi ‘gjendjen shpirtërore’ të Salah mes tensionit të Liverpool; Lajmet e lëndimeve të Thiago

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu