Jurgen Klopp mbetet i pasigurt nëse Fabinho do të futet përsëri në anën e Liverpoolit si zëvendës-qendërmbrojtës apo do të kthehet në mesfushë.

Braziliani do të kthehet nga një dëmtim i muskujve të enjten, me Klopp që zbulon atë ai ka “pesë ose gjashtë” seanca stërvitore të plota nën rripin e tij.

Para se të vuante këtë çështje, megjithatë, ai ishte plotësuar në pjesën e pasme në mes të mungesës së opsioneve të Liverpool.

Ai gjithashtu kishte luajtur së bashku me mesfushorin tjetër Jordan Henderson, i cili tani është jashtë deri në prill me një problem në ijë.

Pavarësisht kësaj, Klopp ka një vendim për të marrë; Nathaniel Phillips dhe Janari duke kënduar Ozan Kabak janë formuar LiverpoolPartneriteti i 18-të i qendërmbrojtësit të sezonit, duke luajtur kundër Everton dhe Sheffield United.

I pyetur për planet e tij për Fabinho, menaxheri gjithashtu përmendi se kush beson se është lojtari më i qëndrueshëm i Liverpool.

Ai tha (përmes Liverpool Echo): “Të dyja është e mundur, është mirë dhe na jep mundësi. Unë mendoj se nëse mund të gjejmë një mënyrë për ta rikthyer Fab në mesfushë, do të jetë mjaft e dobishme në disa lojëra.

“Lojtari më i qëndrueshëm në këtë sezon është Gini Wijnaldum – gjatë mund të vazhdojë. Ai luajti gjashtë, ai luajti pothuajse të gjitha pozicionet dhe të gjitha këto gjëra.

“Por me Fab në gjashtë, në disa lojëra do të ishte absolutisht e dobishme kështu që do të shohim. Të dyja gjërat janë vërtet intensive.

“Në të kaluarën ne duhet të rikthenim lojtarët menjëherë sepse një tjetër lojtar u largua nga fusha e lojës para se të lëndohej. Këtë herë nuk kemi pse ta bëjmë atë, për herë të parë mbase. “

Pastaj filloi debati për sa partneritete ka përdorur Liverpool në pjesën e pasme. Në të vërtetë, Klopp tha se ai kishte dëgjuar që numri 20 fluturonte përreth.

Ai gjithashtu tha se kishte dëgjuar kritika ndaj Phillips dhe Kabak, të cilat ishte i etur për t’i adresuar.

Klopp i drejtohet kritikave të Kabak, Phillips

Alisson Becker, Ozan Kabak Leicester v Liverpool shkurt 2021

“Stabiliteti do të ishte gjithmonë i shkëlqyeshëm nëse do ta bënit atë, por nuk ka nevojë sepse të dy dolën vërtet mirë”, tha Klopp.

“Kam dëgjuar – sepse nuk e kam parë në lojë – kam dëgjuar që njerëzit ishin mjaft kritikë me të dy, gjë që është vërtet zgjedhëse për të qenë i sinqertë.

“Por po, stabiliteti do të ishte i shkëlqyeshëm, por ne e ndryshuam atë që shpesh mbase e bëjmë zakon. Une nuk e di. E di, por nuk do të them këtu se çfarë bëjmë ”.

Liverpool kthehet në aksion kundër Chelsea të Enjten, me Reds që fituan 5-3 në Anfield sezonin e kaluar para se të ngrinin trofeun e Premier League.

LEXO MË SHUMË: Kabak zbulon këshillat kryesore që Van Dijk i ka dhënë atij

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu