Bosi i Liverpool Jurgen Klopp iu përgjigj kritikëve të fundit të skuadrës së tij dhe zbuloi se për cilën pjesë të fitores së tyre ndaj Sheffield Utd nuk i interesonte.

Liverpool siguruan një fitore jetike për të kapërcyer serinë e tyre të humbjes në katër ndeshje në kampionat.

Golët në pjesën e dytë nga Curtis Jones dhe një goditje e devijuar e Roberto Firmino që u klasifikua si një autogol e zgjidhën garën.

Fitorja i vë Reds brenda dy pikëve të pozitës së katërt, pavarësisht nga vrapimi i tyre i fundit i mjerë.

Duke folur me Sky Sports pas ndeshjes, Klopp tha: “Plani ishte që të vazhdonim dhe të bënim të njëjtat gjëra përsëri. Kur mund të luanim si të donim të luanim, ata nuk mund të merreshin me ne.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Heroizmat e Ramsdale nuk mjaftojnë pasi Jones frymëzon Liverpoolin për të ndaluar kalbjen

“Sheffield United ka humbur shumë, por të gjitha me diferencën më të vogël. Clearshtë e qartë që këto lojëra qëndrojnë emocionuese deri në fund. Ne mund të kishim shënuar tre në pjesën e parë. Ajo që krijuam ishte shumë e mirë. Përfundimi ishte mjaft i mirë për sot, por ne mund të përmirësohemi.

“Normalshtë normale që ne jemi kritikuar, njerëzit na kanë shkruar. Kjo është në rregull. ”

Për performancën e golashënuesit Jones, Klopp shtoi: “Ai është një lojtar i mirë, prandaj po luan. Ai duhet të përfshihet më shumë në situatat e shënimit të golave, si kudo që ka hapësirë ​​për përmirësim. ”

Në lidhje me golin e Firminos që po drejtohet autogol i Kean Bryan, gjermani përfundoi: “Ai kishte një gol, kujt i intereson? Për të vlen, nëse nuk është në statistikë, nuk më intereson.

“Kjo kishte të bënte me ne duke treguar se jemi akoma atje. Ne luajmë Chelsea të enjten, duhet ta tregojmë përsëri. Ne duhet të fitojmë ndeshje futbolli, ne e dimë këtë. Nuk ka asnjë mënyrë në Champions League pa rezultate. Sonte e kemi kuptuar, vazhdojmë ”.

Jones ofron haraç prekës

Curtis.Jones_.Liverpool.TEAMtalk

Njeriu i ndeshjes Jones gjithashtu foli për shtypin, duke treguar Sky Sports: “Ka qenë një kohë e vështirë për mua dhe pjesën tjetër të ekipit.

“Ky synim është për Ally’s [Alisson Becker] babi Nëse ai e sheh këtë, kjo është për ty vëlla.

“Ai është një djalosh i fortë dhe një pjesë e madhe e ekipit. Na ka marrë malli me siguri. Po ia kushtoj qëllimin tim atij dhe babait të tij dhe familjes së tij.

“Ishte një performancë e mirë e ekipit. Jam i lumtur që marrim pikët dhe mund të shkojmë përsëri.

“Sot ishte një shembull i mirë për t’i bashkuar të gjitha. Jam i lumtur që shënoj dhe jam i lumtur për pjesën tjetër të ekipit. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu