Jurgen Klopp ka dhënë një azhurnim të gjendjes shpirtërore të Mo Salah mes fjalëve të tensionit midis Liverpool dhe sulmuesit egjiptian.

Ylli i Reds po kalon një sezon tjetër të bujshëm në Anfield. Një kokë instiktive me distancë të afërt dhe ‘botëror’ nga jashtë kutisë ndihmuan Liverpool thyen Crystal Palace 7-0 në fundjavë.

Kjo përplasje e çoi atë në krye të top listave të Premier League me 13 gola.

Salah ka shënuar në nëntë nga 12 ndeshjet e tij të fundit në Liverpool. Dhe, larg shtëpisë, është nëntë në nëntë ndeshjet e tij të fundit në të gjitha garat.

Me një numër të tillë, elita e Evropës vazhdon të jetë në gatishmëri. Dhe thashethemet filluan të fluturojnë në fundjavë kur ai dha një intervistë të rrallë ulur Dalja spanjolle AS.

Salah deklaroi se ishte “Shumë të zhgënjyer” që nuk iu dha kapiteni nga Jurgen Klopp në mungesë të Jordan Henderson dhe James Milner kur Reds luanin FC Midtjylland.

28-vjeçari u neglizhua në favor të Trent Alexander-Arnold për ndeshjen e Ligës së Kampionëve në Danimarkë.

Liverpool ka qenë që atëherë i dha të ditur Salah një marrëveshje të re kur kontrata e tij mbaron në 2023.

Dhe duke folur përpara përplasjes së 27 dhjetorit me West Brom, Klopp zbuloi se Salah është më se i lumtur në Merseyside.

Ai tha: “Ne kurrë nuk flasim [about contracts]. Mo është në humor të mirë dhe moment, formë dhe kjo është më e rëndësishmja.

“Do ta kishit parë duke qeshur shumë [today]. Pjesa tjetër është e këndshme për ju për të shkruar, por brenda, asgjë në të vërtetë [to say].

“Ai është në një moment të mirë dhe shpresoj që të mbetet kështu. Shumë më e rëndësishme ne vazhdojmë. Të gjithë e dinë se kjo është periudha më e vështirë e sezonit. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Thiago mungon për përplasjen e WBA

Sa i përket lajmeve të ekipit përpara ndeshjes, Klopp zbuloi se Thiago nuk do të rrezikohet.

Ai shtoi: “Thiago bëri hapat e parë prapa drejt stërvitjes në skuadër. Ende jo e plotë. Pas një kohe të gjatë, nuk mund ta nxitojmë.

Thiago Alcantara

“Djemtë e tjerë janë më afër, Shaq është stërvitur mirë. Milly, seanca e plotë e ditës. Kemi edhe dy ditë trajnimi para se të marrim një vendim. ”

Reds kryesojnë grumbullin në Krishtlindje, por Klopp e di se ka një rrugë të gjatë përpara për skuadrën e tij.

Duke folur për të udhëhequr rrugën në Premier League, ai shtoi: “Padyshim që do të thotë që ju nuk jeni automatikisht kampion në maj nëse drejtoni në Xmas përndryshe ne do të ishim kampionë më parë.

“Positionshtë pozicioni më i mirë në të cilin mund të jesh për momentin, por kaq. Ne e dimë sa e vështirë është. Niceshtë bukur, asgjë tjetër ”.

LEXO MË SHUMË: Liverpool konfirmon nënshkrimin e yllit mbrojtës të gjithanshëm

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu