Jurgen Klopp pranoi fajin për humbjen mahnitëse të Liverpool 1-0 ndaj Burnley, të cilën ai e përshkroi si një “grusht masiv në fytyrë”.

Për herë të parë që nga prilli 2017, Liverpool humbi një ndeshje të Premier League në Anfield. Humbja e tyre ndaj Burnley ngre pyetje të tjera për mbrojtjen e tyre të titullit.

Kampionët nuk kanë arritur të shënojnë në katër ndeshjet e tyre të fundit në kampionat radhazi, pavarësisht se kanë pasur një bollëk goditjesh.

Diferenca ndaj Burnley ishte një penallti e fituar dhe e konvertuar nga Ashley Barnes, e cila dënoi Liverpoolin në një humbje tronditëse.

Menaxheri Klopp u shtang nga rezultati i lojës, duke marrë fajin për vendimmarrjen e dobët të ekipit.

I tha ai Ndeshja e ditës: “Gjithçka, të gjitha fjalët anglisht, grusht masiv, masiv në fytyrë ose çfarëdo tjetër – është përgjegjësia ime, ky është shpjegimi i lehtë.

“Ne e kishim topin shumë, krijuam disa dhe nuk i përfunduam situatat. Kjo e mban ndeshjen të hapur dhe më pas ata marrin penalltinë – Alisson më tha se nuk e preku, por unë nuk e pashë më.

“Janë vendime të gabuara në këtë moment. Tre krosime në kuti, u përpoqëm të gjenim një lojtar, jo. Jobshtë detyra ime të sigurohem që djemtë janë në pozicionin e duhur, se ndihen mirë.

“Shtë e vështirë, nuk është e lehtë për tu shpjeguar. Këta djem nuk janë lloji i personit pas 7-0 për të menduar se do të shkojmë kështu, ata punuan sonte shumë dhe nuk ndodhi.

“Nëse diçka nuk funksionon, duhet të përpiqesh më shumë, më shpesh, më gjatë. Nuk ishte e lehtë për të humbur atë lojë dhe ne e bëmë atë.

“Nuk ka të bëjë me fajësimin, ne duhet ta zgjidhim së bashku dhe do ta bëjmë. Në futboll nuk ke shumë kohë.

“Ne u përpoqëm shumë, në disa momente gjërat e duhura dhe disa jo. Ky është problemi që duhet të prishësh murin duke provuar, në disponimin e duhur. Ne patëm shanse. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Klopp jep verdiktin mallkues për garën e titullit

Rezultati e vë mbrojtjen e titullit të Liverpool në dyshim serioz. Ka ende gjysmën e sezonit për të bërë, por ata aktualisht janë poshtë në të katërtin – gjashtë pikë prapa udhëheqësit Manchester United.

Liverpool mund të rrëshqasë më tej në tryezë nëse skuadrat nën to fitojnë ndeshje në dorë. Sidoqoftë, ekziston gjithashtu një shans që ata të rikuperojnë mentalitetin e tyre dhe të shikojnë përsëri lart.

Klopp, megjithatë, dha një verdikt vrasës në lidhje me shanset e tyre për të mbajtur titullin e tyre pas humbjes së tyre të fundit.

Ai tha: “Ne nuk mund ta imagjinojmë garën për titull në këtë moment.”

LEXO MË SHUMË: Pundit sugjeron që shpresat e titullit po zbehen

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu