Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp nuk është i shqetësuar nga kërkesat shtesë që janë vendosur në skuadrën e tij për shkak të udhëtimeve shtesë në Ligën e Kampionëve.

Të kuqtë Lojërat e para në ndeshjen e parë të 16-të në Rig Leipzig të martën tashmë janë zhvendosur në Budapest për shkak të kufizimeve të vendosura për udhëtimin në Gjermani.

Likelyshtë e mundshme që ndeshja e shtëpisë tre javë më vonë do të ndërrohet gjithashtu pasi rregullat e vendosura nga autoritetet gjermane nënkuptojnë që skuadra e Bundesligës do të duhej të bënte karantinë nëse do të fluturonin përsëri nga Mbretëria e Bashkuar.

I pyetur nëse ai ishte i shqetësuar për udhëtimet shtesë, Klopp tha: “Jo, jo në të vërtetë. Somethingshtë diçka që ne nuk mund ta ndryshojmë dhe nuk kemi asnjë ndikim në të.

“Ne thjesht presim momentin kur dikush do të na tregojë se ku duhet të luajmë. Në këtë rast, është UEFA.

“Fluturimi për në Hungari është padyshim më i gjatë se për në Gjermani për ndeshjen e parë, ndoshta një orë, kjo është një ndryshim, por jo ndryshimi kryesor, dhe Leipzig duhet të fluturojë edhe atje.

“Ku e luajmë ndeshjen e dytë nuk e di akoma. Varet nga disa vendime. Ne përsëri nuk jemi të përfshirë në to.

“Kjo është dy ndeshje rreth të gjitha lojërave të tjera. Nuk mendoj se bën ndonjë ndryshim masiv.

“Do të ishte shumë më mirë nëse do të na lejohej të luanim në Leipzig dhe veçanërisht të luanim në Anfield, por nuk është në duart tona.

“Unë me të vërtetë nuk e mendova për këtë, ne thjesht e pranojmë vendimin dhe përgatisim ndeshjen pas ndeshjes me Leicester.”

Klopp ‘pret’ më shumë nga Liverpool

Kampionët në mbrojtje kanë fituar vetëm dy nga nëntë ndeshjet e tyre të fundit në Premier League por fitore dhelprat do t’i shihte ata duke kërcyer kundërshtarët e tyre në vendin e tretë.

Skuadra e Klopp ishte e kënaqur me fituesit 3-0 në takimin e tyre të nëntorit në Anfield, por dinamika ka ndryshuar shumë që nga ajo kohë.

“Unë e di se cila është situata. Edhe kur e di arsyen që nuk po fluturojmë, unë pres që të fitojmë më shumë ndeshje futbolli sesa bëmë, ”shtoi shefi i Reds, fati i keq me dëmtime vazhdoi me Fabinho përjashtoi ndeshjen e së shtunës.

“Kjo është ajo për të cilën jam i shqetësuar. Kjo eshte. Për të qenë vërtet i suksesshëm duhet të jesh edhe me fat.

“Nëse nuk jeni me fat keni një problem dhe nëse keni një problem duhet ta zgjidhni por nuk do të jetë më sezoni perfekt.

“Për ne kemi 15 ndeshje për të bërë akoma, kështu që shumë pikë.

“Ne do të përpiqemi më të mirën tonë absolute për të bërë sezonin më të mirë nga tani e tutje. Kjo është puna jonë. ”

LEXO MË SHUMË: Një ish-mbrojtës i Liverpool ishte përfshirë në bindjen e Jurgen Klopp për të nënshkruar me Ozan Kabak, është zbuluar.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu