Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp ka hequr dorë nga planet për të lejuar mbrojtësin Rhys Williams të dalë në huazim në janar, sipas një raporti.

Dielli Skocez pretendon se Klopp fillimisht donte që 19-vjeçari të ndiqte një rrugë të ngjashme me Harvey Elliott.

17-vjeçari nënshkroi për Blackburn si huazim në tetor dhe ka pasur një ndikim mahnitës. Në të vërtetë, ai ka shënuar katër gola dhe ka asistuar katër të tjerë në 15 paraqitje të Kampionatit.

Williams, ndërkohë, ka shijuar një ngritje fantastike, por edhe të paparashikueshme Liverpoolekipi i parë. Pas dëmtimeve afatgjata të Virgil van Dijk dhe Joe Gomez, ai e ka gjetur veten në grindje serioze për kohën e lojës.

Për më tepër, gazeta pretendon se shfaqjet e tij që nga ajo kohë e kanë detyruar Klopp të mendojë dy herë për ta dërguar atë në huazim.

Williams ka luajtur nëntë herë për Liverpool këtë term, duke përfshirë të gjashtë ndeshjet e fazës së grupeve të Champions League.

Përveç kësaj, ai bëri debutimin e tij në Premier League kundër Tottenham të Mërkurën e kaluar.

19-vjeçarja vënë në një paraqitje të fortë kundër njerëzve të Jose Mourinho, një nga disa “shfaqje të sigurta” që shënimet e gazetës kanë provuar vendimtare për të qëndruar i vendosur muajin tjetër.

Në të vërtetë, burimi shton se disa ekipe të Kampionatit kishin caktuar Williams si një objektiv huazimi të janarit.

Middlesbrough thuhet se ishte mes tyre mes një zbulimi të mëparshëm intrigues nga shefi Neil Warnock.

Trajneri kohët e fundit la të kuptohet se interesi për Williams. Ai tha (përmes Dielli Skocez): “Unë po flisja me një klub të lartë të Premier League gjatë verës për një nga lojtarët e tyre.

“Lojtari që po shikoja përfundoi duke luajtur në Ligën e Kampionëve dy javë më vonë, kështu që vë bast se ai është i lumtur që nuk erdhi me mua!”

Si dhe dëmtimet e Van Dijk dhe Gomez, Williams ka përfituar nga çështjet për Fabinho dhe Joel Matip.

Shoku i Salah bën pretendimin për largimin nga Liverpool

Mo Salah TEAMtalk

Ndërkohë, Mohamed Salah është një lojtar më i profilit të lartë i cili kohët e fundit është lidhur me një largim nga Anfield.

Anësori ka shfryrë zhgënjimet e tij për të mos fituar kapitenerinë në gomën e vdekur të Ligës së Kampionëve kundër Midtjylland.

Ai gjithashtu pranoi se nuk mund të përjashtonte një lëvizje në një nga klubet e mëdha spanjolle.

Tani, ish shoku i tij i skuadrës ndërkombëtare ka sugjeruar që Liverpool po planifikon të shesë egjiptianin.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu