Liverpooli është inkurajuar të bëjë dy nënshkrime perfekte për stilin e lojës së Jurgen Klopp nga ish sulmuesi i Reds Emile Heskey.

Mbretërimi Kampionët e Premier League forcuan radhët e tyre mbrojtëse duke sjellë Ben Davies dhe Ozan Kabak në ditën e caktuar.

Sidoqoftë, sulmi i tyre shpesh ka keqpërdorur këtë sezon, me mbrojtësit Divock Origi dhe Xherdan Shaqiri duke luftuar për të bërë një shenjë kur qëndronin në vend të Mo Salah, Roberto Firmino dhe Sadio Mane.

Diogo Jota u soll për para të mëdha verën e kaluar. Sidoqoftë, pas një fillimi mbresëlënës të jetës në Anfield, anësori që atëherë ka qenë në mënjanë për shkak të dëmtimit.

Për këtë qëllim, Heskey beson se klubi i tij i vjetër duhet të sulmojë Wolves përsëri për anësorët fluturues Adama Traore dhe Pedro Neto.

Salah, Firmino dhe Mane do të mbushin të gjithë 30 në fund të sezonit të ardhshëm dhe Heskey beson se nevojitet një injeksion i ri i talenteve.

Dhe Heskey i tha Ngjallja e Kopit që Klopp duhet të nënshkruajë: “Të dy. Traore dhe Neto.

“Të dy ju japin mundësi të ndryshme dhe të dy janë lojtarë emocionues. Shumë, shumë e drejtpërdrejtë që i përshtatet mënyrës se si luan Liverpool ”.

Duke folur për mungesën e thellësisë në skuadrën e Klopp, Heskey shtoi: “Ata kurrë më parë nuk e kanë pasur atë. Zakonisht, tre të parët kanë vrarë një lojë, dhe ju i sillni të tjerët [Shaqiri and Origi] në për të parë ndeshjen jashtë.

“Tani, ne jemi duke u mbështetur në ata të dy për të marrë veten [Liverpool] përsëri në një lojë ose për të përfunduar një lojë dhe nuk është aty.

“Thellësia nuk është mjaft në nivelin e Manchester City.”

Sidoqoftë, kthimi tek Wolves përsëri për rekrutim të ri mund të mos jetë aq i lehtë sa e bën atë të tingëllojë Heskey.

Pasi të kenë shitur Jota te Reds, gjasat që ata të dërgojnë edhe dy yje të tjerë më të mirë në rrugën e Liverpoolit duket shumë e vështirë.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Liverpool hap bisedime me ndaluesin e ri

Liverpool thuhet se ka hapur bisedime me portierin Caoimhin Kelleher për ta lidhur atë në një kontratë të re.

22-vjeçarja u transferua në Anfield në 2015 dhe argëtoi një rol sporadik sezonin e kaluar, duke bërë katër paraqitje në ekipin e parë.

Por ndërsa ai ka bërë vetëm pesë dalje deri më tani këtë term, ato kanë marrë një rëndësi shumë më të madhe.

Irlandezi luajti në fitoren e Liverpool 1-0 të Ligës së Kampionëve ndaj Ajax në dhjetor, duke bërë një pritje mahnitëse për të mbajtur një hap të pastër dhe për të siguruar vendin e Reds në 16 të fundit.

Si i tillë, Irish Examiner pretendon se hapa të tillë e kanë bërë lidhjen e tij një ‘përparësi’ për shefat e klubeve. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu