Liverpool do të kërkojë të shkarkojë Divock Origi në janar, ndërsa Arsenali po mbyll një mbrojtës dhe një talent sulmues emocionues dhe Man Utd ka një mbrojtës të ri në sytë e tyre, të gjitha në gazeta.

ORIGI TE SHITET

Jurgen Klopp do të dëgjojë ofertat për Divock Origi në afatin kalimtar të janarit, raportet e pretendimit.

Atletikës sugjerojnë që Liverpool është i hapur për shitjen e sulmuesit 25-vjeçar, i cili ka luajtur vetëm shtatë minuta futboll në Premier League këtë sezon.

Ardhjet e Takumi Minamino dhe Diogo Jota e kanë zmbrapsur belgun për urdhrin e pekingut. Sulmuesi ka humbur vendin e tij në skuadrën kombëtare të Roberto Martinez dhe ai është i etur të rifitojë vendin e tij përpara Kampionatit Evropian të verës së ardhshme.

Ujqërit kanë një interes të gjatë për Origi pasi pothuajse e zbritën lojtarin për 22 milion £ në 2018.

Tani edhe pse me ndërkombëtarin e Meksikës, Raul Jimenez duke u rikuperuar nga një kafkë e thyer, ata janë gati të bëjnë një lëvizje tjetër.

Daily Mail gjithashtu pretendon se Wolves “janë në mesin e klubeve që monitorojnë zhvillimet”.

Ata megjithatë kuptohet që kanë një listë të gjatë të synimeve përpara dritares së janarit, por një lëvizje për Origi muajin tjetër nuk do të ishte një tronditje.

UTD N FOR ORIZ

Declan Rice TEAMtalk

Manchester United mund të bëjë një ofertë verore për Declan Rice të West Ham, megjithëse mesfushori 21-vjeçar i Anglisë mendohet të preferojë Chelsea nëse ai largohet nga Hammers. (Express)

Manchester United thuhet se po planifikon një ofertë të vonuar për të nënshkruar David Alaba nga Bayern Munchen, por do të përballet me konkurrencën nga katër gjigantë evropianë në janar (Express)

Manchester United po punon për një largim të janarit për Marcos Rojo, me Newcastle të etur për një lëvizje huazimi për mbrojtësin e Argjentinës, 30. (The Athletic)

Menaxheri i New West Bromwich Albion, Sam Allardyce ka dhënë përparësi në forcimin e opsioneve mbrojtëse të skuadrës dhe ka identifikuar qendërmbrojtësin e Crystal Palace, James Tomkins, 31 vjeç, si një nënshkrim të mundshëm. (Posta)

Liverpool ka shtuar qendërmbrojtësin e Romës Roger Ibanez në listën e tyre të objektivave mbrojtës për të mbuluar përfaqësuesin e plagosur të Holandës, Virgil van Dijk, 29 vjeç dhe mund të ofrojë 30 milion £ për 22-vjeçarin brazilian. (AS Roma Live)

Shpresuesi presidencial i Barcelonës Victor Font thotë se ai nuk do të përsërisë gabimet e kandidatëve të mëparshëm duke bërë premtime të guximshme transferimi, në mes të lidhjeve me sulmuesin e Norvegjisë të Borussia Dortmund Erling Haaland, 20 vjeç, por shpreson të bindë playmakerin e Argjentinës Lionel Messi, 33 vjeç, për të nënshkruar një kontratë të re . (Qëllimi)

SNUBS TOMORI LEEDS

Fikayo Tomori është vendosur të prishë Leeds United për t’u bashkuar me Stade Rennes si huazim për pjesën e mbetur të sezonit (talkSPORT).

Mesfushori i Hungarisë Dominik Szoboszlai, 20 vjeç, një shënjestër e Arsenalit, ka përfunduar lëvizjen e tij në RB Leipzig nga klubi motër Red Bull Salzburg dhe do të bashkohet në janar pas nënshkrimit të një marrëveshje katër e gjysmë viti. (Të ndryshme)

Arsenali duket se është në prag të përfundimit të një marrëveshjeje për qendërmbrojtësin e Hertha Berlin, Omar Rekik pasi mbrojtësi 18-vjeçar arriti në Londër të enjten. (Metro)

Napoli do të kërkojë të paktën 14 milion £ nëse ata do të shesin sulmuesin polak Arkadiusz Milik në janar mes interesit nga Juventus dhe Atletico Madrid. 26-vjeçari gjithashtu është lidhur me Everton. (Qëllimi)

Manchester United thuhet se ka ringjallur interesin e tyre për yllin e Atletico Madrid, Saul Niguez. (Dielli)

Kylian Mbappe thuhet se mbetet i etur për një ndërrim të Real Madrid, pavarësisht hapjes së bisedimeve të kontratës me Paris Saint-Germain. (Dielli)

Joao Felix mund të largohet nga Atletico Madrid këtë verë – me të interesuar edhe Juventus edhe Inter. (Dielli)

I shkëlqyeri i Arsenalit, Emmanuel Petit, e ka ngulur topin te Gunners keqbërës – duke këmbëngulur se ai thjesht nuk kujdeset më për ta. (Dielli)

WINGER ARSENAL CHASE

Arsenali po monitoron përparimin e anësorit 20-vjeçar Senegalez Abdallah Sima, i cili luan për klubin çek Slavia Prague. Kampionët italianë Juventus gjithashtu thuhet se janë të interesuar për lojtarin, i cili është quajtur ‘Thierry Henry i ri’. (Calciomercato përmes Daily Express)

Arsenalit mund t’i jepet shansi për të sjellë Marc Overmars në Emirates, me ish-lojtarin e tyre në largim nga Ajax ku ai është drejtor i futbollit (Mirror)

Henry.Wenger.Arsenal.TEAMtalk

Ikona e Arsenalit, Arsene Wenger ishte një ‘humbës i hidhur’ që nuk do të ftonte menaxherët e opozitës për një gotë verë, thotë Alan Curbishley. (Dielli)

Bosi i Everton Carlo Ancelotti shpreson se ai mund të shohë tërë kontratën e tij dhe të japë “trofe dhe diçka të veçantë” gjatë qëndrimit të tij që do t’i zgjasë deri në fund të sezonit 2023-24. (Liverpool Echo)

Celtic është në bisedime me portierin e Irlandës së Veriut Conor Hazard, 22 vjeç, mbi një marrëveshje të re afatgjatë. (Futboll i Brendshëm)

UTD MBYLL MBROJTESI

Manchester United është në negociata me mbrojtësin 16-vjeçar të Celta Vigo Stefan Bajcetic për një lëvizje në Old Trafford. (La Voz de Galicia, përmes Dëshmitarit Sportiv)

Portieri i Arsenalit në Gjermani, Bernd Leno, 28 vjeç, ka akuzuar skuadrën e klubit të tij për mungesë “disipline” dhe “pa vetëbesim” gjatë një rezultati të dobët në Premier League dhe këmbëngul se Mikel Arteta nuk është fajtor. (Sky Sports)

AFC Wimbledon po shqyrton mundësinë e ndarjes së shtëpisë së tyre të re në Plow Lane me skuadrën e ligës së regbi London Broncos. (Standard London Evening)

Menaxheri i Anderlecht dhe ish-kapiteni i Manchester City, Vincent Kompany thotë se sulmuesi i tij i huazuar i Cityt, Lukas Nmecha nuk ka dobësi të dukshme, pasi lojtari i Gjermanisë Under-21, 22, vazhdon të bëjë përshtypje në Belgjikë. (Manchester Evening News)

Anderlecht është i etur për diskutime me Manchester City në lidhje me zgjatjen e huazimit të Nmecha për një sezon tjetër. (Sports Illustrated)

Ministri qeveritar Guy Opperman i ka shkruar Premier League përsëri “për të kërkuar përgjigjet” që mbështetësit e Newcastle “meritojnë” pasi pushteti i propozuar i klubit ra verën e kaluar. (Kronikë e Newcastle)

Raportet në Itali pretendojnë se Roma është e etur të marrë mbrojtësin e plotë të Celtic Jeremie Frimpong në Serie A. (Skocez Dielli)

Brighton i ka thënë portierit të Australisë Mat Ryan se ai është i lirë të gjejë një klub të ri në janar (Futboll i Brendshëm)

Isco TEAMtalk

Arsenali është bashkuar në listën e klubeve që konsiderojnë një lëvizje të janarit për Isco (Sport)

Liverpool dhe PSG kanë treguar të dy interes për Marco Asensio të Real Madrid (Todofichajes)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu