Jurgen Klopp këmbëngul se ai do t’i rezistojë thirrjeve për të prerë Trent Alexander-Arnold dhe thotë se e di pse mbrojtësi i plotë ka pësuar një rënie në formë këtë sezon.

Ylli i shtëpisë ka qenë një sukses i madh që nga përparimi i tij për Reds në sezonin 2016/2017.

Alexander-Arnold ka qenë vazhdimisht një nga lojtarët më të mirë të Liverpool-it që kur e bëri vendin e tij për mbrojtësin e djathtë. Forma e tij gjatë dy sezoneve të fundit, duke përfshirë një numër të madh të asistimeve, ka qenë një faktor i madh në suksesin e Liverpool.

Sidoqoftë, forma e tij ka rënë ndjeshëm javët e fundit. Në të vërtetë, një shfaqje e dobët në Southampton të hënën pa David James bën thirrje për të parë Alexander-Arnold “duke i dhënë një frymë”.

Klopp megjithëse është i vendosur Alexander-Arnold nuk do të hiqet. Ai gjithashtu pretendon se ekzistojnë tri rrethana lehtësuese prapa humbjes së tij të dukshme në formë.

Duke diskutuar lojtarin, Klopp mendon se pasja e koronavirusit, pësimi i një dëmtimi dhe mungesa e një para-sezoni të plotë i ka dhënë dëm Alexander-Arnold.

“Kjo është normale nëse luani futboll në publik dhe i keni njerëzit të mësuar me nivelin që Trent tregoi gjatë tre ose katër viteve të fundit, pasi ai filloi të luante me ne goxha, atëherë kjo është normale,” tha Klopp.

“Në një lojë si kjo ishte një rast i qartë i lojës së tij jo më të mirë, ai e di këtë. Ne e dimë atë dhe kjo është e qartë.

“Ka shpjegime për këtë sezon nëse dëshiron. Por ai gjithashtu kishte lojëra të mira dhe absolutisht na ndihmoi shumë në momente të ndryshme.

“Arsyeja është, ai ishte jashtë për një kohë me Covidin e hershëm dhe kishte një dëmtim që nuk ndihmoi.

“Ai në të vërtetë nuk kishte para-sezon. Pasi me cilësinë që ka dhe situatën në të cilën ishim ai luajti shumë herët.

“Unë mendoj se ai tani është duke arritur atje vetëm fizikisht ai është mirë tani. Ai thjesht duhet të gjejë përsëri formën e tij të lartë dhe kjo do të ndodhë më shpejt sesa më vonë. “


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Liverpool u kthye në majë të mbrojtësit

Liverpool, ndërkohë, raportohet të jetë në hap me zhvillimet dhe mund të bëjë ende një lëvizje të vonuar për të nënshkruar një mbrojtës të talentuar të Toulouse.

Mohamed Simakan

Të kuqtë menaxheri Jurgen Klopp është përballur me thirrje të shumta për të shtuar vijën e tij të shteruar të mbrojtjes me një mbrojtës të ri. Në të vërtetë, të tre opsionet e pjesës së parë të qendrës së mesme janë anash me lëndime.

“Nuk mund të them patjetër që nuk do të sjellim dikë, thjesht nuk ka të ngjarë për shkak të situatës në botë,” menaxheri tha.

Pavarësisht nga mohimet, Liverpool do të lëvizte nëse paraqitej lojtari i duhur për çmimin e duhur.

Tani raportet nga Franca pretendojnë se Reds mund të jenë gati të bëjnë një lojë të vonë për një lojtar të vlerësuar prej 15 milion € të Francës U20.

Lexoni më shumë këtu

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu