Jurgen Klopp pranoi se problemet e Liverpool nuk janë vetëm në shtëpi pavarësisht rrëshqitjes në humbjen e pestë radhazi në Anfield.

Chelsea pretendoi një fitore 1-0 në Merseyside falë një goli të Mason Mount, duke dënuar Liverpoolin në një humbje të pestë radhazi në shtëpi për herë të parë në historinë e tyre.

Nuk ishte shumë kohë më parë që Liverpool dukej i pathyeshëm në shtëpi, por tani ajo dinastia po bie. Humbja ndaj Chelsea komplikon edhe më shumë shanset e tyre për të përfunduar në katërshen e parë.

Liverpool tani është katër pikë prapa Blues të vendit të katërt dhe madje mund të jetë duke shikuar më tej mbi shpatullat e tyre skuadrat pas tyre me lojëra në dorë.

Liverpool i Klopp ishte një prerje mbi pjesën tjetër sezonin e kaluar, por këtë herë kanë humbur magjinë e tyre. U deshën atyre deri në pesë minutat e fundit për të regjistruar edhe një goditje në shenjë kundër Chelsea.

Klopp këmbënguli se ishte një lojë e ngushtë, por veçoi çështjet e tyre në mbrojtje.

“Cilësia individuale e Mason Mount në atë moment bëri ndryshimin,” i tha ai Sky Sports.

“Ishte një lojë e ngushtë, lojë intensive. Të dy ekipet investuan shumë. Kjo është shumë e shumë.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi në Facebook, Cicëroj dhe Instagram


“Ata kishin golin që shënuan, i cili ishte jashtë loje. Pjesa e dytë një tjetër sulm kundër, ne kishim më shumë situata përreth, e shkëlqyera me Sadio Mane dhe situata të tjera ku nuk shënuam.

“Ju duhet të mbroni ndryshe dhe ne nuk kemi bërë mirë atje. Ka shumë gjëra atje që duhet të merrni në konsideratë.

“Në fund pësuam një gol, gabuam atje; tjetri ishte jashtë loje dhe mund të thuash ishte mbrojtje e mirë por me gjithë posedimin që kishim duhet të kesh më shumë shanse. Gjithçka ishte vërtet e mirë deri në pasimin përfundimtar.

“Fatkeqësisht nuk mund të themi se është vetëm në shtëpi. Nuk ka të bëjë me Anfield ose çfarëdo tjetër; është në përgjithësi, shumë shpesh. Në momentet vendimtare duhet të përmirësohemi.

“Ne duhet të tregojmë cilësinë tonë në këto momente dhe nuk e bëjmë aq shpesh sa duhet.”

Klopp shpjegon Salah nën

Klopp rrezikoi diçka kur ndiqte ndeshjen duke zëvendësuar shënuesin më të mirë Mohamed Salah menjëherë pas shënimit të orës.

Anësori egjiptian nuk ishte i lumtur të largohej, por menaxheri i tij besoi se ai kishte një arsye për ta marrë atë vendim.

“Unë sapo solla këmbë mishi”, tha Klopp. “Mo dukej sikur sot ai vuajti pak, ai luajti shumë lojëra.

“Unë mund të kisha hequr Sadio ose Bobby [Firmino], kjo është e gjitha e qartë, por në atë moment dukej si Mo.

“[James] Milner kemi blerë për t’i zgjuar pak dhe për t’i mbajtur në lojë, sepse na duhej një situatë.

“Shtë një goditje masive. Ende nuk është bërë. Ne duhet të fitojmë lojëra futbolli “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu