Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp kërkoi pozitive pasi ekipit të tij iu dha një goditje tjetër dërrmuese në sezonin e tyre të lëkundur.

Liverpool tregoi paraqitje të shkurtër të sulmit të tyre më të mirë, por nuk mund të përmbajë një sulm të gjallë të Man Utd.

Mohamed Salah shënoi dy herë, megjithëse një gabim i kushtueshëm nga Rhys Williams dhe një faull i dobët nga Fabinho u dha kundërshtarëve të tyre shanset që u duheshin për të kaluar në raundin e pestë.

Duke folur për të BBC pas ndeshjes, Klopp tha: “Kishte shumë gjëra të mira dhe disa gabime rreth golave. Nëse doni të fitoni këtu duhet të jeni absolutisht të lartë dhe ne nuk ishim.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Man Utd fundos Liverpoolin pasi Fernandes vdekjeprurëse ka kapur trilerin me pesë gola

“Për golin e parë nuk kishim mbrojtje, e donim shumë. Gjëra si kjo nuk duhet të ndodhin por ato mund të ndodhin. Kishim shumë lojtarë në një pozicion pritës.

“Ne mund t’i heqim gjërat nga kjo lojë, ne përpiqemi të mësojmë nga çdo lojë. Goodshtë mirë për Mo Salah, mirë për besimin.

Salah.Liverpool.TEAMtalk

“Ishte një lojë e vështirë. Ne e duam shumë por sonte nuk ishte e mjaftueshme.

“Nëse fitoni një lojë ka negativë, nëse humbni një lojë gjithashtu, por unë i pashë djemtë me të vërtetë, e donin atë.

“Ne kishim probleme në kundërsulm, ishte intensiv, por kishte pozitive”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu