Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp pranon se është një sfidë trajtimi i lojtarëve si Mohamed Salah për shkak të pritjeve të mëdha që ai i vë vetes.

Reprezentuesi egjiptian është golashënuesi kryesor i Premier League me 13 gola në po aq ndeshje – fillimi i tij më i mirë për një sezon – por kjo nuk i ka ndalur spekulimet për pozicionin e tij në Anfield.

Një intervistë e botuar në mediat spanjolle, duke ardhur rreth kohës kur ai u la në stol për fitoren 7-0 ndaj Crystal Palace, sugjeroi se mund të ketë zhurma të pakënaqësisë nga një lojtar që ka fituar Champions League dhe Premier League.

Në një intervistë të gjerë Salah foli për “klubet kryesore” si Barcelona dhe Real Madrid, por gjithashtu foli për dëshirën për të thyer rekorde në Liverpool.

Klopp pranon që ambicia ndonjëherë është e ndërlikuar për tu trajtuar.

“Chashtë sfiduese të menaxhosh lojtarët në përgjithësi sepse ata janë të gjithë qenie njerëzore. Chashtë sfiduese në një mënyrë të mirë. Kjo është puna ime, ”tha ai.

“Gjëja me futbollistët është se ata duhet të jenë jashtëzakonisht të sigurt, atëherë ata mund të luajnë futbollin e tyre më të mirë.

“Të jesh jashtëzakonisht i sigurt ju bën një person të veçantë, por jo gjithmonë më të lehtë për tu trajtuar çdo ditë. Kjo është puna. Për tu marrë me të.

“Deri më tani nuk ka pasur asnjë problem. Unë nuk e shoh që ka një problem në të ardhmen. ”

Klopp hodhi poshtë sugjerimet që Salah mund të jetë duke manovruar në një pozicion për një lëvizje në secilin nga gjigandët spanjollë.

Nuk ka arsye që Salah të largohet

Dhe ai nuk mund ta kuptojë pse egjiptiani do të dëshironte të shkonte diku tjetër duke marrë parasysh suksesin që ai dhe ekipi kanë pasur në dy vitet e fundit.

“Ne të gjithë mund të kërkojmë diçka tjetër nëse duam, por mendoj se arsyeja e vetme për të lënë Liverpool në këtë moment është moti,” shtoi ai përpara vizitës së së dielës në West Brom.

“Cila arsye tjetër mund të jetë atje? Ky është një nga klubet më të mëdha në botë, ne paguajmë shumë para – mbase jo më shumë në botë, por paguajmë mirë – dhe ne kemi një stadium të bujshëm me mbështetës të jashtëzakonshëm.

“Ju nuk mund t’i detyroni njerëzit të qëndrojnë, por kaq. Asnjëherë nuk e bëmë nga rruga. Gjithçka ka të bëjë me kohën, momentin e duhur, gjëra të tilla.

“Ne bëjmë ndryshime dhe sjellim lojtarë dhe nëse një lojtar dëshiron të shkojë nuk mund t’i mbajmë prapa, thjesht nuk do ta kuptoja pse ata do të donin të shkonin.

“Kur Mo u përgjigj në pyetjen që ishte se këto klube mund të ishin të interesuar dhe ai nuk e përjashtoi atë.

“E vetmja gjë që ai tha ishte” Ne do të shohim “dhe në lidhje me Liverpoolin është në duart e klubit.

“Trueshtë e vërtetë 100 përqind dhe ka të bëjë me bisedime për të ardhmen. Në të vërtetë është në rregull.

“Mo është një lojtar shumë i rëndësishëm për mua, padyshim, por kjo histori përreth nuk është ashtu.”

LEXO MË SHUMË: Vetëm një lojtar i Liverpool-it e bën Ekipin Premium të Sezonit të Ian Wright deri më tani

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu