Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp pranoi se lojtarët e tij nuk dukeshin “të freskët” nga jashtë pasi rekordi i tyre i dobët në Anfield vazhdoi kundër Brighton.

Pasi u rikthye në jetë kundër Tottenham dhe West Ham, Liverpool u tërhoq përsëri tek ekipi që shkoi pesë ndeshje pa fitore dhe katër pa gol të Mërkurën.

Steven Alzate shënoi golin e duhur për të Reds humbën përsëri në Anfield. Për më tepër, ata tani nuk kanë arritur të shënojnë në tre ndeshje të njëpasnjëshme të ligës në shtëpi për herë të parë që nga viti 1984.

Duke folur pas ndeshjes, Klopp hapi mënyrën se si ai e ndjente që lojtarët e tij nuk e shikonin me kujdes detyrën.

“Ne kemi luajtur kundër një kundërshtari vërtet të mirë, kjo është e qartë. Unë thashë para ndeshjes ata janë të mirë, ” menaxheri i tha BT Sport.

“Për ne, duket se kjo javë ishte shumë e vështirë. Ne nuk ishim të freskët sonte, dukeshim sikur nuk ishim të freskët mendërisht dhe nëse nuk jeni të freskët mendërisht, atëherë fizikisht është me të vërtetë e rrallë që këmbët t’i zgjidhin problemet tuaja. Sonte ata nuk e bënë.

“Ata kishin një plan të mirë dhe e meritonin të fitonin, është mirë. Por sigurisht që ne donim të luanim më mirë dhe më bindës sesa bëmë sonte.

“Kemi humbur shumë topa në situata premtuese. Unë e di që djemtë mund të luajnë atë kalim nga A në B, por sonte ne u dukëm të paarritshëm në shumë momente. ”

Graham Potter, Yves Bissouma Brighton

Goli i fundit i Liverpool në Anfield mbetet hapësi i Sadio Mane kundër West Brom më 27 dhjetor.

Por meritat duhet t’i takojnë Brighton, të cilët i qëndruan planit të tyre me një efekt të shkëlqyeshëm për të kërkuar tre pikë thelbësore dhe për të hequr më tej zonën e rënies.

Klopp ruan mungesën e ndikimit në pjesën e dytë

Thiago Alcantara Liverpool

“Brighton është një ekip që luan futboll, ne e dinim atë dhe ju duhet ta rregulloni atë me këmbë,” shtoi Klopp.

“Nuk ka asnjë organizatë në botë përveç mbajtjes së topit dhe kjo është një zgjidhje më e mirë, por ne e kalonim topin shumë shpesh në këmbët e tyre.

“Ne nuk krijuam shumë, patëm një fazë të mirë në pjesën e dytë.

“Ne shtynim fort dhe ata e ndienin intensitetin gjithashtu, por ata erdhën dhe ne nuk kaluam dhe ky është fakti.”

Liverpool humbi terren në Leicester, Manchester United dhe Manchester City, të cilët të gjithë fituan ndeshjet e tyre.

Dhe ndërsa ata qëndrojnë në katër të parët, West Ham ka zvogëluar hendekun mes tyre dhe të Kuqve përsëri në dy pikë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu