Jurgen Klopp bën shtatë ndryshime në ekipin e tij pas humbjes së tyre ndaj Chelsea të Enjten, me vetëm Alisson, Robertson, Wijnaldum dhe Salah duke ruajtur vendet e tyre. Alexander-Arnold, Fabinho, Thiago, Jones dhe Mane bien në stol, ndërsa Ozan Kabak dhe Roberto Firmino të dy mungojnë për shkak të lëndimit.

SUBS FULHAM: Joe Bryan, Ruben Loftus-Cheek, Tim Ream, Michael Hector, Fabri, Terence Kongolo, Antonee Robinson, Andre-Frank Zambo Anguissa, Aleksandar Mitrovic.

Ylli i Fulhamit XI (4-4-2): Alphonse Areola; Kenny Tete, Joachim Andersen, Tosin Adarabioyo, Ola Aina; Ivan Cavaleiro, Mario Lemina, Harrison Reed, Bobby De Cordova-Reid; Josh Maja, Ademola Lookman.

NUBNJET E LIVERPOOL: Adrian, Sadio Mane, Thiago Alcantara, Trent Alexander-Arnold, Alex Oxlade-Chamberlain, Konstantinos Tsimikas, Divock Origi, Curtis Jones, Fabinho.

FILLIMI LIVERPOOL XI (4-3-1-2): Alisson; Neco Williams, Rhys Williams, Nathaniel Phillips, Andy Robertson; James Milner, Georginio Wijnaldum, Naby Keita; Xherdan Shaqiri; Mohamed Salah, Diogo Jota.

Liverpool vjen në këtë lojë pa fitore në shtatë ndeshjet e fundit në Premier League, duke humbur pesë të fundit me kërcim dhe duke dështuar të shënojë në pesë nga ndeshjet në atë sezon. Fulham ishte në një seri pesë ndeshjesh të pamposhtur, duke fituar dy dhe duke barazuar tre, si dhe mbajtur katër hapa të pastër, por që mori fund të Enjten në një humbje 1-0 në shtëpi ndaj Tottenham. Një fitore sot megjithëse do t’i ndihmonte ata të mbanin presionin ndaj Newcastle United, i cili qëndron pak mbi zonën e rënies.

Përshëndetje dhe i mirëpritur për mbulimin drejtpërdrejt të takimit të Premier League midis Liverpool dhe Fulham në Anfield!Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu