Afati i transferimit të janarit është afër qoshe, dhe ekipet tashmë po punojnë shumë për të identifikuar nënshkrimet e mundshme.

Një lojtar që mund të jetë në lëvizje është mbrojtësi anësor i Manchester Cityt, Oleksandr Zinchenko. Beenshtë konfirmuar për të 90 minuta që Qyteti janë i hapur për oferta për përfaqësuesin e Ukrainës, i cili ka rënë në urdhrin e pecking nën Pep Guardiola.

Le të hedhim një vështrim se kush është në garë për të nënshkruar Zinchenko.

David Moyes
Moyes ka nevojë për më shumë mundësi në mbrojtësin e majtë | Pishinë / Getty Images

Gjetja e një mbrojtësi të ri të majtë është mjaft në listën e gjërave për të bërë West Ham menaxheri David Moyes, i cili kohët e fundit humbi Arthur Masuaku për shkak të një dëmtimi në gju.

Sidoqoftë, çdo nënshkrim i ri ka të ngjarë t’i luajë një hark të dytë Aaron Cresswell, i cili ka qenë në heshtje një nga interpretuesit më të mirë të Hammerëve këtë vit. Vendi i tij në ekip nuk është nën kërcënim, dhe West Ham nuk do të dëshirojë të paguajë një çmim të lartë për dikë që të hyjë dhe të veprojë si mbulesë.

Një lëvizje kredie do të kishte më shumë kuptim, por Qyteti mund të mos jetë aq i etur, ndërsa vetë Zinchenko mund të mos e shijojë mundësinë për t’u ulur në një stol tjetër për pjesën tjetër të sezonit.

Vlerësimi i gjasave: 2/10

Ralph Hasenhuttl
Southampton do të ketë nevojë për një mbrojtës të ri të majtë së shpejti | Clive Rose / Getty Images

Ashtu si West Ham, Southampton janë më të shqetësuar për gjetjen e një mbulimi shtesë në mbrojtësin e majtë në janar, por Shenjtorët do të jenë pak më të hapur për një marrëveshje të përhershme.

31-vjeçari Ryan Bertrand është titullar i padiskutueshëm i Ralph Hasenhuttl, por ka shqetësime për mungesën e thellësisë pas tij dhe mungesën e planit për të ardhmen.

Një lëvizje për Zinchenko, i cili është shtatë vjet më i ri i Bertrand, do të kishte ndonjë kuptim, por Shenjtorët ka të ngjarë të gjejnë ndonjë mbulesë afatshkurtër diku tjetër për shumë më lirë.

Vlerësimi i mundësisë: 4/10

Brendan Rodgers
Rodgers ka një vendim për të marrë | Pishinë / Getty Images

LeicesterMasa për Zinchenko ka të ngjarë të varet nga fakti nëse Brendan Rodgers në të vërtetë sheh një të ardhme për 20-vjeçarin Luke Thomas në King Power Stadium.

Thomas nënshkroi një kontratë të re afatgjatë në verë si një shenjë e angazhimit të klubit ndaj të riut, por ai ende ka një farë mësimi për të bërë dhe e ka gjetur veten në skajet për pjesën më të madhe të këtij sezoni.

Christian Fuchs është ende duke ecur mirë por është 34 vjeç dhe qartë po i afrohet fundit të karrierës së tij, kështu që një opsion i ri afatgjatë duhet të gjendet së shpejti. Nëse ndjenja është se Thomas ka nevojë për më shumë kohë, një lëvizje për Zinchenko mund të ketë kuptim.

Vlerësimi i gjasave: 6/10

Gennaro Gattuso
Gattuso qartë dëshiron një mbrojtës të ri të majtë | Francesco Pecoraro / Getty Images

Gjueti e Napolit për një mbrojtës të ri të majtë nuk ka qenë delikate. Ata janë lidhur me një mori emrash që nga vera dhe Zinchenko është një nga opsionet që po shqyrtohen.

Të dy Mario Rui dhe Faouzi Ghoulam janë jashtë favorit nën drejtimin e Gennaro Gattuso, i cili shpesh ka preferuar të luajë Elseid Hsyaj jashtë pozitës në vend që të luante një mbrojtës natyral të majtë.

Sidoqoftë, pas spërkatjes së parave të gatshme mbi Victor Osimhen gjatë verës, Napoli do të preferonte gjithashtu një lëvizje huazimi për Zinchenko. Nuk është jashtë sferës së mundësive, por ka mundësi më të mira atje.

Vlerësimi i gjasave: 7/10

Nuno Espirito Santo
Zinchenko do të përshtatej në mënyrë perfekte te Ujqërit | Clive Brunskill / Getty Images

Ujqërit dhe Zinchenko pothuajse ndihet si një ndeshje e bërë në parajsë.

Nuno Espirito Santo preferon të operojë me krahët mbrojtës me mendje sulmi, dhe kjo e përshkruan Zinchenko në një formë të dhënash. Ai nuk është mbrojtësi më i madh, por në sistemin e Wolves, ai nuk do të kishte nevojë të ishte.

Një rol i përparuar do të sillte më të mirën nga Zinchenko, i cili preu dhëmbët në Ukrainë dhe Rusi si një mesfushor sulmues.

Me Jonny Otto të dëmtuar, Marcal gati 32 vjeç dhe Rayan Ait-Nuri vetëm në Molineux si huazim, nuk është e vështirë të shohësh Nuno duke spërkatur një mbrojtës të ri të majtë.

Vlerësimi i gjasave: 9/10

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu