Liverpool janë në rrugën e duhur për ta bërë fitoren e mbrapshtë për titullin Premier League nën Jurgen Klopp, por Reds nuk kanë arritur të rimarrin dominimin e tyre të plotë të 2019-20.

Katërmbëdhjetë ndeshje në sezonin e kaluar, Liverpool kishte rënë pikë vetëm një herë dhe tashmë ishte tetë pikë më shumë se në krye të tabelës. Shpejt përpara në të njëjtën fazë në 2020-21 dhe skuadra e Klopp ka rënë pikë në pesë nga katërmbëdhjetë ndeshjet e tyre dhe u shkatërrua 7-2 nga Aston Villa, megjithëse ata ende kryesojnë ndarjen me katër pikë.

Ne kemi krahasuar pikët dhe golat e çdo klubi të Premier League sezonin e kaluar, duke përjashtuar Leeds United, West Brom dhe Fulham të sapo-promovuar.

1. Liverpool
Pikët: -9
Golat për: +4
Golat kundër: +7
Pozicioni: I njëjti

2. Leicester City
Pikët: -5
Golat për: -7
Golat kundër: +8
Pozicioni: I njëjti

3. Manchester United
Pikët: +8
Golat për: +7
Golat kundër: +4
Pozicioni: +6

LEXO: Golashënuesi më i mirë i çdo klubi PL, krijuesi i shanseve, dribluesi, mashtruesi etj

4. Everton
Pikët: +12
Golat për: +11
Golat kundër: -3
Pozicioni: +13

5. Chelsea
Pikët: -1
Golat për: +1
Golat kundër: -6
Pozicioni: -1

6. Tottenham
Pikët: +5
Golat për: +1
Golat kundër: 7
Pozicioni: -1

7. Southampton
Pikët: +12
Golat për: +10
Golat kundër: -13
Pozicioni: +12

8. Manchester City (pas 13 ndeshjeve)
Pikët: -5
Golat për: -18
Golat kundër: -2
Pozicioni: -5

9. Aston Villa (pas 12 ndeshjeve)
Pikët: +11
Golat për: +7
Golat kundër: -7
Pozicioni: +8

10. West Ham
Pikët: +5
Golat për: +4
Golat kundër: -4
Pozicioni: +3

11. Ujqërit
Pikët: Njësoj
Golat për: -5
Golat kundër: +2
Pozicioni: -5

12. Newcastle United (pas 13 ndeshjeve)
Pikët: +3
Golat për: +6
Golat kundër: +2
Pozicioni: +2

13. Pallati Kristal
Pikët: Njësoj
Golat për: +6
Golat kundër: +7
Pozicioni: -2

15. Arsenal
Pikët: -5
Golat për: -8
Golat kundër: -3
Pozicioni: -7

LEXO: Krahasimi i rekordit të Mikel Arteta në Arsenal me atë të paraardhësit të tij Unai Emery

16. Burnley
Pikët: -5
Golat për: -12
Golat kundër: -1
Pozicioni: -6

17. Brighton
Pikët: -3
Qëllimet për: Të njëjtat
Golat kundër: +1
Pozicioni: -1

20. Sheffield United
Pikët: -17
Golat për: -9
Golat kundër: +12
Pozicioni: -13


Më shumë nga Planet Football

Zjarret, kërcënimet dhe miqësia: Brenda sezonit më të keq në historinë e Ligës së Futbollit

Renditja e klubeve të Premier League nga kush preket më shumë nga VAR në 2020-21

Një XI i shkëlqyeshëm i lojtarëve të lënë jashtë Carragher & Neville’s Team Team të vitit 2020

A mund të përmendni çdo lojtar për të shënuar 20+ gola në një sezon të vetëm PL?

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu