Ish sulmuesi i Djajve të Kuq pranon se një playmaker Portugez ka tejkaluar pritjet, me atje tani kërcënimi i interesit po tregohet nga larg

Manchester United janë paralajmëruar nga Andy Cole se koka e Bruno Fernandes mund të kthehet nga Barcelona dhe Real Madrid nëse vuajnë më shumë Liga e Kampioneve zhgënjimet

Djajtë e Kuq u kthyen në fazën më të madhe të futbollit Evropian në 2020-21, por nuk arritën të kalojnë në fazën e grupeve dhe në 16 të fundit.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer duhet të merret me çmimin e ngushëllimit për një vend në Europa League si rezultat, me Real Sociedad vendosi të përballet në 32 të fundit të asaj gare.

Fernandes do të ketë një rol kryesor për të luajtur në United në atë kërkim kontinental, së bashku me përpjekjet për të siguruar një tjetër përfundim të top-katër në Premier League.

Cole pranon se ka mbetur i befasuar këndshëm nga ndikimi që një lojtar portugez ka bërë në Old Trafford, me 26-vjeçarin që tejkalon pritjet.

I tha ish sulmuesi i Djajve të Kuq Podcast i Njerëzve të synuar: “Unë jam shumë i befasuar kur shoh se sa shpejt Bruno Fernandes ka kaluar në Premier League që kur u bashkua me Manchester United.

“Bruno Fernandes u bashkua me klubin për një shumë të madhe dhe duhet të them se nuk dija shumë për të.

“Pyesja veten nëse ai do të ishte në gjendje të vazhdonte të shënonte gola dhe të prodhonte asistime me të njëjtin ritëm këtë sezon tani që klubet dinin më shumë për të, por ai ka qenë padyshim edhe më i mirë!

“Bruno Fernandes nuk mban shiritin e kapitenit, por kushdo që shikon këtë skuadër të Manchester United mund të shohë se ai është udhëheqësi i dhomës së zhveshjes dhe ai udhëheq me shembull në fushë. Ai është një lojtar me cilësi të klasit botëror ”.

Ndërsa përshëndet rëndësinë e Fernandes për çështjen e Bashkuara, Cole është i vetëdijshëm se cilësitë e përmendura do të jenë duke tërhequr shikime admiruese nga larg.

Duke pasur parasysh këtë, konsiderohet e domosdoshme që Djajtë e Kuq të vazhdojnë të detyrojnë rrugën e tyre në grindje për nderime të mëdha dhe të parandalojnë hapjen e dyerve të daljes.

“Shqetësimi për Manchester United është që Bruno Fernandes ka vendosur mirë dhe me të vërtetë veten në hartë tani,” shtoi Cole.

“Probablyshtë ndoshta vetëm çështje kohe derisa të ketë zëra se Barcelona dhe Real Madrid janë të interesuar ta nënshkruajnë atë dhe nëse Manchester United vazhdon të mos performojë në Champions League, askush nuk e di nëse koka e tij mund të kthehet në vitet në vazhdim “

Fernandes, i cili ka kontribuar me 23 gola dhe 14 asistime në kauzën e United përmes 40 paraqitjeve, është i lidhur me një kontratë në Old Trafford deri në verën e 2024 – me opsionin për një shtesë të mëtejshme 12-mujore përtej kësaj pike.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu