Skuadra e Ligës, e cila mposhti Huesca 2-1 të Shtunën, ishte pa mbrojtësin për atë ndeshje pasi ai u pezullua pas një kartoni të kuq

Real Madrid ka mbetur në prangat e një krize të jashtëzakonshme dëmtimesh pas një dëmtimi të qendërmbrojtësit Eder Militao.

Skuadra e Zinedine Zidane, i cili kapërceu Huesca 2-1 të Shtunën, ishte pa mbrojtësin për atë ndeshje pasi ai u pezullua pas një kartoni të kuq në humbjen shokuese ndaj Levante javën e kaluar.

Sidoqoftë, Militao përballet me një periudhë të zgjatur mënjanë. Ai iu nënshtrua testeve të Dielën ndërsa ekipi stërvitej, por dështoi këto dhe nuk do të jetë në gjendje të luajë kundër Getafe në mesjavë.

Humbja e brazilianit është një goditje e veçantë për shkak të listës së gjatë të dëmtimeve të Zidane. Tashmë ishin zhdukur Eden Hazard, Rodrygo, Sergio Ramos, Fede Valverde, Dani Carvajal, Lucas Vazquez dhe Isco. Për më tepër, Alvaro Odriozola është gjithashtu jashtë.

Problemet e ndërlikuara për ndeshjen e mesjavës janë një pezullim për mesfushorin Toni Kroos, i cili mori kartonin e tij të pestë të verdhë të sezonit kundër Huesca dhe për këtë arsye do të humbasë.

Rendet e Zidane po duken veçanërisht të dobëta përpara ndeshjes kundër rivalëve të tyre vendas. Midis 12 lojtarëve që ai duhet të zgjedhë janë dy portierë, që do të thotë se ai ka vetëm 10 lojtarë jashtë fushe për zgjedhje. Midis tyre janë Ferland Mendy dhe Marcelo – dy mbrojtës të majtë të plotë.

Koha e këtij numri të problemeve është e komplikuar, veçanërisht për trajnerin nën-zjarr, puna e të cilit shfaqet shumë në vijë pasi ata ndjekin Atletico Madrid të Diego Simeone me shtatë pikë. Atleti, ndërkohë ka dy ndeshje në dorë.

Madrid kanë një listë të paketuar në muajin në vazhdim, duke filluar me ndeshjen e riorganizuar kundër Getafe të martën. Ata gjithashtu kanë ndeshje në ligë kundër Valencia, Real Valladolid dhe Real Sociedad, plus ndeshjen e parë të një ndeshjeje të Ligës së Kampionëve në 16 të fundit kundrejt Atalanta.

Los Blancos luftuan nën peshën e tyre të problemeve kundër pjesës së poshtme të kampionatit të Shtunën. Megjithatë, pasi ranë prapa, ata kundërshtuan pasi dy gola nga gjuajtësi i mundshëm Raphael Varane i ndihmuan ata që ta kthenin situatën.

Ata ishin në gjendje të përmendnin vetëm gjashtë zëvendësues për atë takim, duke përfshirë dy portierë dhe lojtarët e Castilla, Marvin Park, i cili bëri paraqitjen e tij të dytë për ekipin e parë jashtë stolit, dhe Victor Chust.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu