Toni Kroos shpreson të vazhdojë marrëdhënien e tij të punës me të Zinedine Zidane përtej këtij sezoni, dhe gjermani nuk pret që trajneri të largohet këtë verë.

Zidane ka marrë vendin ku e kishte lënë që kur u kthye në klub, duke fituar LaLiga Santander sezonin e kaluar dhe duke pasur Los Blancos në garë për një dyshe këtë sezon.

“Unë mendoj se ai do të jetë trajneri ynë sezonin e ardhshëm,” tha Kroos, duke qeshur, kur vihet në pozitë të pakëndshme për t’u pyetur për të ardhmen e Zidane gjatë konferencës së tyre për shtyp para Chelsea. “Ai ka një kontratë”.

Duke e kthyer vëmendjen e tij në lojë vetë, gjermani pranoi forcën e Real Madridkundërshtarët por mohuan që ai ishte tepër i shqetësuar për udhëtimin në Londër.

“Ata nuk më kanë marrë asnjë gjumë,” tha Kroos. “Ne e dimë cilësinë dhe forcën e tyre.

“Unë na shoh në formë të mirë. Ne kemi marrë lojtarë të cilët nuk ishin me ne për ndeshjen e parë, edhe pse ne kemi humbur Rafa [Varane].

“Ne të gjithë jemi gati të vrapojmë dhe të luftojmë deri në fund, por mënyra se si e përdorim topin do të jetë e rëndësishme.”

Kroos ka të ngjarë të duhet të përmirësohet N’Golo Kante nëse Real Madrid do të mundë Chelsea, dhe ai e di se sa cilësi ka francezi.

“Ne kemi parë atë që ai është fizikisht, por ai nuk është vetëm kaq,” tha Kroos. “Ai ka cilësi. Kjo është arsyeja pse duhet të kemi më shumë topin.

Shumë e kanë thënë këtë Kroos, Luka Modric dhe Casemiro janë mesfushori më i mirë tre në botë, por gjermani ishte më modest sesa të pajtohej me këtë.

“Nuk e di nëse jemi më të mirët në botë sepse nuk shikoj shumë futboll,” tha Kroos. “Më pëlqen ta dëgjoj atë, por nuk ia vlen asgjë nëse nuk fitojmë diçka.

“Edhe më shumë në këtë klub”.

Kur diskutojmë për të dy Eden Hazard dhe Sergio Ramos, Kroos tha se “ne e dimë se çfarë ata mund të kontribuojnë”, duke shtuar se Hazard “po i afrohet nivelit të tij”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu