LA Galaxy ka hequr adidasin e tyre të ri ‘Community Kit’ përpara sezonit të rregullt të 2021 MLS, në një dremitje të një prej fanellave ikonë të klubit të dikurshëm.

Këmisha me vija të gjelbërta dhe të zeza me shirita përmban zbukurime të arta dhe i bën nderime Galaxyhistoria dhe ndjekja multikulturore, veçanërisht duke reflektuar në kohën e tyre duke luajtur në Rose Bowl Stadium në Pasadena, California.

Galaxy zhvilloi tregtinë e tyre në Rose Bowl historike midis 1996 dhe 2002.

“Ne jemi të ngazëllyer për të zbuluar LA Galaxy Community Kit që do të shërbejë si kompleti ynë dytësor për dy sezonet e ardhshme”, tha presidenti i LA Galaxy Chris Klein.

“Ne jemi klubi i kampionëve në qytetin e kampionëve dhe ky model klasik i fanellës i jep haraç kësaj. Ne jemi krenarë për historinë tonë dhe shpresojmë që tifozët tanë të duan rrotullimin progresiv në këtë komplet retro-frymëzuar.”

Cobi Jones me fanellën ikonike në Rose Bowl në 1997
Cobi Jones me fanellën ikonike në Rose Bowl në 1997 | Jose L Marin / Getty Images

Këmisha merr frymëzim nga kompletet që Galaxy kishte veshur midis 1997 dhe 1999, të cilat paraqisnin të dyja vija të gjelbërta dhe të zeza në ditët e lavdisë kur emri i klubit ishte stampuar në pjesën e përparme të fanellës në vend të një sponsori.

Në një deklaratë, ish-klubi i David Beckham shtoi: “Kit Komuniteti është një festë e tifozëve që kanë qenë me klubin që nga dita e parë. Emri i këtij kompleti feston historinë e klubit, komunitetin e gjallë të mbështetësve dhe frymën e qyteti i Los Anxhelos “.

Dizajni përmban një shenjë të re quasar LA në pjesën e pasme të qafës. Kits në shtëpi dhe jashtë 2021 përsëri do të shfaqin pesë yje në fanellë për të përfaqësuar rekordin e LA Galaxy pesë Kupat e MLS të fituara në 2002, 2005, 2011, 2012 dhe 2014.

2021 MLS sezoni i rregullt fillon në 17 Prill, me ndeshjet që do të shpallen në kohën e duhur.

Paketa e Komunitetit është në shitje tani në internet në MLSStore.com.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu